Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagyszülői gyed ha az anya...

Nagyszülői gyed ha az anya nem jogosult gyedre?

Figyelt kérdés
Kaptam nagyon kedvező munkaajánlatot.. Gyedre nem voltam jogosult mert Ausztriában dolgoztam, ingáztam és 20 hetesen megszűnt a munkahelyem így csak gyest kapok. (nem kioktatást kérek, nem a semmire szültem gyereket, apja is dolgozik nem ez a kérdésem és problémám). 25 órában mennék dolgozni. Anyukám szívesen eljönne gyedre, de úgy olvasta csak akkor tudna ha én is jogosult lennék rá. Munkaviszonya van és még 5 éve a nyugdíjig. Bölcsőde nincs a közelben, csak a városban hatalmas nagy várólistával még magánbölcsibe is. 1 éves a kicsi.
2020. márc. 2. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Elég ha az egyik szülő megfelel a gyed feltételeinek, akkor a nagyszülő elmehet gyedre. Szóval ha az apa igényelhetne gyedet, mert teljesítette a feltételeket, akkor a nagymama mehet gyedre. Viszont anyukád akkor nem dolgozhat mellette, csak akkor, ha otthon a gyermek mellől dolgozik. Így is megéri nektek?
2020. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kèrdezz rá a kormanyhivatalnál. Elvben tènyleg feltètel az, hogy a szülők is jogosultak legyenek rá.
2020. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!