Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Esélyes vagyok így még az...

Esélyes vagyok így még az anyasági támogatásra?

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok, külföldön jártam eddig terhes gondozásra, de haza költöztünk Magyarországra. Ki fogja adni így még a papírt a védőnő?


Nyílván őt kérdezzem meg, van is időpontom hozzá szerdára, de nem akarok rögtön ezzel kezdeni, nehogy azt higyje, hogy csak a pénzre hajtok.


2020. márc. 2. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az anyasági támogatáshoz (64e valamennyi ft), a kiskönyvben legalább 4 orvosi pecsét kell.

Ha 18 hetes vagy akkor még bőven benne lesz a kiskönyvedben szülésig.

És nem a védőnő adja ki hanem szülés után a kórházban távozáskor kapsz egy papírt amit majd csatolni kell a kiskönyv másolatához. Plusz adatok stb.

Így kapod meg majd!

2020. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekünk a védőnő adta (az első gyerekemet 100%ig itt hordtam ki), miután megszületett, az otthonunkban, az első látogatás alkalmával.


Csak nem tudtam, hogy így, hogy 18 hetesen kezdem itt a terhes gondozást, még benne vagyok-e az időben, és összejön-e a 4 alkalom.


Köszi.

2020. márc. 2. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 22 hetes koromig külföldön voltam, utána mentem védőnőhöz, és választottam orvost. Megkaptam az anyaságit.
2020. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is a kórházban kaptam meg. Bőven meglesz neked a 4 alkalom meg.
2020. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt jó tudni.
2020. márc. 2. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly a védőnőtől kaptam igazolást, előtte kórházból.
2020. márc. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!