Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a határozott idejű munkavis...

Ha a határozott idejű munkaviszonyom december 31-én véget ér, amit nem hosszabbítanak meg és már korábban kiderül, hogy állapotos vagyok, akkor CSED-re és később GYED-re sem vagyok jogosult? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés egyelőre elméleti. Manapság sajnos egyre több és gyakoribb a határozott idejű munkaszerződés a határozatlannal szemben. Nagyon szeretnék gyermeket! A határozatlan idejű jogviszony lehetőségét épp ezért "hajtom" már egy jó ideje... De valahogy mindig csak a határozott idejűek "találnak meg". Ha véget ér a határozott idejű jogviszony úgy, hogy már állapotos vagyok, mindannyian tudjuk, hogy új munkát terhesen már nem találok.

Volt valaki ilyen helyzetben? Mit tettetek, milyen lehetőség van? Csak a GYES?

Nagyon köszönöm!



2020. ápr. 27. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha a szülés napján be vagy jelentve akkor jár a gyed, ha megvan a 365 nap, 2 év alatt. Ha nem vagy biztosítva a szülés napján akkor sajnos semmiképp sem jár.
2020. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. Ha a szülés napján még megvan a biztosítás, tehát akkor még nem jár le a határozott idejű szerződés, és megvan visszamenőleg a 2 év (tehát 2 évig dolgoztál és nem volt kimaradás), akkor jár a csed és gyed is majd.

Ha a szülés napján nem vagy bejelentve sehova akkor csak gyest kapsz, illetve hallottam méltányossági csedrol de nem tudom milyen esetben adják meg és mekkora az összeg

2020. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szüles napján kell biztosítottnak lenni, fennt kell hogy álljon a munkaviszony


1-2 hónapot lehet max nyerni, úgy, hogy allaskeresésire megy az anya vagy pl ismerős bejelenti a vállalkozásba, vagy ő maga lesz KATA-s vállalkozó. De ezekhez azért képben kell lenni, kell egy jó könyvelő (ami ugye nem ingyen van...)


Féléves, 1 éves szerződésekkel esélytelen sajnos,hogy pont úgy jöjjön ki a helyzet.

2020. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan eset, amikor a kismama nincs védve. Tehát ha lejár a határozott idejű munkaviszony és a munkáltató nem hosszabbít, mert nem köteles hosszabbítani kismamának sem, akkor megszűnik a munkaviszony. Vagyis ha ekkor szül, akkor nem lesz biztosítási jogviszonya a szülés pillanatában, tehát nem járnak ezek az ellátások.
2020. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gyereket akarsz addig kell menni amíg határozatlant nem találsz. Fentebb már válaszoltak. De utána is szívás. Ha tesót akarsz szívás még akkor is, ha az első gyerekre sikerül kisakkozni a gyedet. Bölcsibe csak akkor veszik fel ha van munkát, gyerekkel otthon szívás munkát keresni.. stb.
2020. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!