Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben milyen támogatás...

Ilyen esetben milyen támogatás jár nekem?

Figyelt kérdés
Októberben vissza költözök Magyarországra, egy 2-3 hónapos csecsemővel és egy 2 évessel, egyedülálló szülőként. Ebben az esetben milyen támogatásokat tudok igénybe venni? Illetve, ha a kisebbik 6 hónapos kora után dolgozni mennék, milyen kedvezményekre, stbre lennék jogosult?

2020. ápr. 28. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magayr allampolgarkent alanyi jogon igenyelheted mindket gyerekre a gyest és a családipotlekot. Más támogatás nincs.

A kicsi mehet elvileg már 4 hónaposan is bölcsibe, gyakorlatilag 1, alig van bölcsődei férőhely, 2, 1 éves kor alatt nem igazan javasolják a gyerek felvételét és nem is minden bölcsiben van erre lehetőség.

Kedvezmény majd a fizetésednél lesz, a családi adokedvezmeny, más nincs.

2020. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem teljesen igaz amit az első ír. Ha volt biztosítási jogviszonyod, erről az időszakról kérned kell egy igazolást, ennek alapján jogosult lehetsz gyedre Magyarországon. De ezt minél előbb kérd ki. Ha ez megvan akkor a kicsire lehet gyed, a nagyobbra gyes 3 éves koráig, családi pótlék és adókedvezmény.
2020. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor alatt nem sok bölcsőde vállalja a gyereket. Amúgy gyes és családi fog járni.
2020. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es,ez nem teljesen igaz. Ahhoz, hogy gyedet kapjon, Magyarországon kell rendelkeznie munkahellyel. A kinti mumkahelyet csak a biztosított időbe számítják bele, vagyis a 365 napba, de hogy meg is kapja, ahhoz itthon kell munkahellyel rendelkeznie!
2020. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
2019ben szültem, én kaptam magyar gyedet. 3 hónapos korában költöztünk haza. 2es vagyok. Előtte csak Ausztriában dolgoztam.
2020. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld 👍
2020. ápr. 29. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!