Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babaváróhitellel kapcsolatosan...

Szmuki kérdése:

Babaváróhitellel kapcsolatosan lenne kérdésem, felvegyük, beleszámolják már az első gyermekünket is? Mit tanácsolnátok nekünk?

Figyelt kérdés

Tehát van 1 1,5éves kislányunk. Jelenleg apósom házában lakunk,mivel ő kint él németbe. Viszont sokat beszélünk róla hogy szeretnénk lassan a másodikat,de már viszont sajátházba szeretnénk már hazavinni a picit,vagy másnem ha lassabban halad a dolog(felújítás,bútorozást stb) ,de akkor is legyen maga a lakás kifizetve.

Már házasok vagyunk 24-illetve 20 évesek. Ahol jelenleg dolgozik a férjem ott 2 éves munkaviszonya van


Gyed nélkül 300-at keres

Gyeddel együtt 450-et


Hitel és adósság mentesek vagyunk szóval szerintem jó eséllyel indulunk



10 000 000Ft-ot szeretnénk felvenni,ma már nézelődtünk és találtunk is egy házat 7 000 000Ft-ért. Nagyjából mennyi idő a papírmunka?

Milyen eséllyel fizet a bank így járvány idején? Vágjunk bele,vagy pihentessük a dolgot.míg ellaposodik ez az egész?

Ötleteket szívesen fogadunk,ez alatt arra gondolok hogy ki mit javasol lakásvásárlás szempontjából.



#*van egy 1 #5éves kislányunk
2020. máj. 12. 00:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
#9 Ha kivárjátok a plusz fél évet tp-n, akkor számít. Összesen 30 nap megszakítás lehet, nem tudom mennyi pontosan az az 1 hónap.
2020. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha most terhes vagyok és tappenzre megyek akkor a táppenz is beleszámít?

30 nap a megengedett es 32 nap xd

2020. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
2 éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén,elötte 2,5 évig dolgozott máshol is 2 napot nem dolgozott a munkahely váltás között.
2020. máj. 12. 13:40
 14/17 A kérdező kommentje:
Egy ismerősünknek van 5 gyermeke most jön a hatodik tőlük hallottuk hogy elviekben beleszámít a többi gyermek is. Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 12. 13:42
 15/17 A kérdező kommentje:

08:06


Ha úgy lennénk vele hohy mi lesz ha szétmegyünk,mi lesz ha,mi lesz ha..... akkor nem jutnánk egyről a kettőre,benne van a pakliban de nem biztos. Ha úgy alakul a jövőben akkor majd megoldjuk,erre jobbat nem tudok mondani.....

20 éves vagyok ,van egy 18 hónapos kisbabám aszerintem sejthetted hogy még nem volt munkaviszonyom.

2020. máj. 12. 13:50
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Sajnos nem számít bele. Nálunk is csak az úton lévő baba számít ebből a szempontból, a 8 éves fiunk nem, és mi nem is tervezünk többet, szóval mi visszafizetjük a 10.000.000 forintot, csak kamat nélkül. Ha nem akarod visszafizetni, akkor még három gyereket kell vállalnod.
2020. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

a babaváró hitelbe nem számítanak bele a meglevő gyerekek. Azt ha felveszed (max 10M), akkor ha születik MÉG1, akkor kamatmentes lesz, ha MÉG2, akkor 30%-ot elengednek, ha MÉG3, akkor pedig az egészet. És ebből bármit vehetsz, bármire költheted, nem kell feltétlen házat venni, mert szabad felhasználású.


Amit az ismerős mondott, az a CSOK, ott valóban számít a már meglévő is, azt is fel tudjátok venni, az azonban csak házvásárlásra/bővítésre fordítható. Ha van már egy gyereked, és egyet bevállalsz, akkor 1,5M környéki összeget igényelhetsz, ez nem visszatérítendő, vagyis ez AJÁNDÉK. De ennél komoly feltételek vannak, milyen házra lehet fordítani.

2020. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!