Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első éves családi adokedvezmen...

Első éves családi adokedvezmenyt ügyfélkapun keresztül tudok kerelmezni?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun fogadtam el eddig az Adobevállásom.

Tavaly szültem és úgy döntöttem évente igénylem vissza az adót

Most mit tegyek

Személyesen kell intézni valahol, vagy van valamilyen módja ügyfélkapun intézni?



2020. márc. 3. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz kerelmezni? Ha a nav kesz a tervezettel beleirod az éves cskt. Es visszautaljak a penzt.
2020. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ügyanúgy ügyfélkapun kell elfogadni a bevallást, csak bele kell írni az adókedvezményt, amit vissza akarsz igényelni.
2020. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na jó, de mennyit..

Én a magzat 91 napos korától a pocakomban elvileg jogosult vagyok adokedvezmenyre

Csak ezt nem kerelmeztem,

Kaptam a nőgyógyásztól is papírt mikortól vagyok annyi idős terhes.

De a munkahelyen én azt mondták, ha évente akarom visszaigenyelni akkor majd adobevállásnal kérjem

Rossz döntés volt mert most nem tudom hol mit adjak be írjak vagy csináljak, a munkahelyem én az illetékes pedig semmi áron nem segítene és gyanitom nem is ért hozzá...

2020. márc. 3. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A tavalyi évre most adóbevallásnál kell beírni. Egy gyerek esetén 10 ezer nettó per hó. Guglizd meg, hogy ez mennyivel csökkenti az adóalapot, ezt az összeget kell beírni a bevallásba. Ha egész évben jogosult voltál, akkor a végén 120 ezer visszatérítésnek kell kijönnie.
2020. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!