Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem biztosítottkent, azaz...

Ha nem biztosítottkent, azaz munkanelkulikent megyek szulni mennyi gyest es csedet kapot, vagy mi az amit kapok es az mennyi?

Figyelt kérdés

Munkanelkuli lettem , 7+éven keresztűl dolgoztam, most babát várok, es kivancsi vagyok h milyen juttatasba reszesulhetek ha tovabbra sem sikerul a jelenlegi helyzet miatt munkat talalnom.

Mielõtt barki ramtorne: van felretett penzunk, a ferjem fizujabol egyelõre ellennénk .



Tehat kb. mit es mennyit kapnék?


2020. máj. 16. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági 64125 ft

Feltétele a 4 terhesgondozás, egyszeri összeg.


Családi pótlék: 12600 ft havonta

Gyes: br 28500 ft-10%=25650ft havonta.


Családi adókedvezmény a párosnak, ha a férjed, akkor a amikor a magzat 91. Napját beölti attól a hónaptól, amúgy a születéstől / és utólag a magzati korra járót vissza lehet igényelni/

2020. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés előtt igényeled a munkanélkülit, vmi alap csedet kaphatsz. Aztán meg a férjed igényelheti a gyedet.
2020. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szomorú, hogy mentegerőzni kell folyton, mert állandóan megjelennek a bíráló emberek és sajnos ha én teszek fel kérdést én is rögtön szabadkozom, ahogy te kérdező.

A kérdésedre a válasz az, hogy sajnos nem veszik figyelembe, hogy éveken át dolgoztál, a jelen idő számít. Ebben az esetben csak a családi pótlék, gyes jár, illetve az anyasági támogatás. Lehetőség még, hogy férjed igényli majd a gyedet, a gyerek féléves korától,de ugyanúgy jár dolgozni és te maradsz vele otthon, csak a fizetésén felül az ő számára megy az az összeg is, utánad pedig fizetnetek kell a tb-t. Boldog babavárást!

2020. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen utolsó, telejsen igazad van.

Ami érdekel az az hogy ha a ferjem ha igenyli a gyedet akkor o ugyanugy megkapja a fizujat es a gyedet is mintha én kapnám?

Nagyon orűlnek ennek a hírnek, nem tudtam õszinten, esetleg par szóban ez hogy működik?

2020. máj. 17. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyed Extra a fantázianeve, de igazából pont ugyanaz, mint a gyed, csak nem te igényled, hanem a férj, mellette kapja a fizetését, dolgozik normálisan. Annyi, hogy neked ebben az esetben fizetned kell magad után a TBt.
2020. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,ahogy az előző írja. A férjed kapja a fizetését és amellé a gyedet. Neki kell igényelnie, ő számára folyósítják, de ugyanúgy dokgozik mellette. Viszont ebben az esetben a tb-t fizetitek utánad, de anyagilag így is sokkal jobban járhattok. Gyed extra a neve, ha rákeresel rengeteg infót találsz hozzá.
2020. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Annyi hogy ezt a baba 169. Napjától lehet kérni

Tehát 168 napig a CSED idejére neked a GYES jár így

Utána a 169. Nap- 2 éves koráig a gyed extra a férjednek.


Nálunk más helyzetben

Veszelyezetett terhesseg miatt táppénzen voltam,mellette pedig kaptam a gyed extrát mert még a kicsivel gyeden lettem volna

Egy ideig fizetés és gyedet majd táppénzt és gyedet kaptam

Most pedig csedet és gyedet kapok

2020. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor nalad 2 kisbaba van?
2020. máj. 18. 08:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen

Egy 1,5 éves múlt és egy 2 hónapos

2020. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Isten áldja meg õket! Koszi a valaszokat
2020. máj. 19. 16:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!