Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt jön a kistesó, mi...

Gyed alatt jön a kistesó, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Írtam már több tanácsadónak de egyenlőre nem kaptam választ.

Gondoltam itt hátha valaki volt már így.

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem van már egy 14 hónapos gyerkőc , utána kapom a gyedet, 2 munkahelyről.

(8 és 4 órás mindkettő határozatlan szerződéses)

Most úgy nézki, hogy jön a kistesó, majd egy hét múlva megyek orvoshoz.

Így, hogy gyeden vagyok, van valamilyen kötelezettségem a munkahelyeim felé, vagy így hogy gyeden vagyok, elég a második baba születése előtt egy hónappal be adnom itt is -ott is a a csed igénylést ?

Nem szeretnék egyik munkahelyemről sem táppénzre menni, sem a szabadságokat kivenni.

Ilyen esetben akkor maradhatok gyeden, és baba születése előtt egy hónappal/ vagy születéskor igényelhetem a picire a csedet?

Illetve akkor elvileg 2 hónapig kettő gyerek után fogom kapni az ellátást ?

Köszi ha segítesz!



máj. 11. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezzel kapcsolatban kérdeztem itt én is. Azt a választ kaptam, hogy kapom mindkét gyerekre az ellátást. A picire csed, a nagyra gyed 2 éves korig (aztán gyes). Jeleztem a munkahelyen, hogy terhes vagyok. A csedre szerintem ugyanaz vonatkozik, mint az első gyereknél, de ezt még én is megkérdezem a munkahelyen.
máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha meg kérdezted lennél szíves megírni itt nekem?

Meg nekem nagyon kis terhesség, nem szeretném bejelenteni legalább 12. Hétig, viszont tisztába szeretnek lenni a dolgokkal:)

máj. 11. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy írtad.

Jár külön-külőn az ellátás. Mivel a 2gyerek közt egy napra sem mész vissza dolgozni, ugyan az lesz az alapja is, ugyab arra az összegre számíthatsz.

máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Attól féltem hogy majd a munkahelyek szórakoznak a szabik miatt stb.

De így akkor semmi teendő nincs:)

máj. 12. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs teendő. Illik viszonylag időben bejelenteni a várandósságot, hogy ne számítsanak még rád, aztán ugyanúgy igényelni kell a csed-et és kész. Jár mindkét gyerekre az ellátás csed-gyed, majd csed-gyes, majd gyed-gyes a megfelelő életkorokig párhuzamosan. A juttatás alapja ugyanaz lesz, mint az első gyereknél.

Akkor szórakozhatnának a szabikkal, ha visszamennél aktív állományba és táppénzre mennél, de akkor sem vagy köteles elfogadni.

Nálam egyébként teljesen ugyanez a helyzet, csak pár hónappal később jött a tesó, így lett volna 3-4 hónap csak gyes-es időszak. A részmunkaidős állásomban dolgozom 1 évet kb. pont a két gyerek között, a teljes munkaidősben meg visszavettek táppénzre. Szabikkal nem szórakoztak, a kedvezmény szabály miatt pedig ígyis úgyis ugyanaz lesz az alapom valószínű, ami az első gyerkőcnél volt. Gyes-t és csed-et, majd utána még egy picit a gyed-et párhuzamosan fogom kapni.

máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, írtam a HR-re félidősen, hogy várom a második gyereket és nem tervezek visszamenni, kérem újra a papírokat, amiket először kellett leadnom a csed/gyed stbhez. Kitöltöttem, beküldtem nekik, aztán amikor aktuális lett, folyósították az összegeket. Jelenleg a kicsire már csak a gyed van, a nagyobbikra meg csak a gyes. Ugyanazt az összeget kapom utána is, mint először.
máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Vissza amúgy sem mentem volna gyes alatt sem, tehát nem számítottak ram, de fogom jelezni félidőben én is!

Köszönöm a segítséget 🥰🫶🏻

máj. 12. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!