Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyet melletti munkavégzés?...

Kismama28 kérdése:

Gyet melletti munkavégzés? Van lehetőség...?

Figyelt kérdés

1) Van-e rá lehetőség, hogy a maximálisan ledolgozható heti 30 órát, ami lényegében havi 120 óra, tömbösítve dolgozza le az anya? Lehet-e havi bontásban nézni a heti 30 órát?

- pl. egy hónapon belül 3 héten keresztül napi 8 órában dolgozna, a 4. hét pedig teljesen pihenő


2) Túlórát vállalhat-e? (hétköznap, vagy akár szombat)



2020. jún. 17. 15:37
 1/3 babyboom567 ***** válasza:

Azt hogy jogilag ez hogy működik azt nem tudom, de ez hosszútávon 3 gyerek mellett kivitelezhetetlen.(bármikor betegek lehetnek,tavaszi szünet, téli szünet, nyári szünet, különórák,tanításmentes nap,ezek mind keresztülhúzzák a szülő elképzeléseit)

Én dolgoztam mekiben,2 év alatt volt 2 alkalom amikor engedtek csúsztatni komoly indokkal. Az egyik mikor apukámat elütötte egy autó,a másik egy vizsgaidőszak volt.

A másik munkahelyemen heti bontásban szinte mindenki csúsztathatott,de olyan nem volt hogy havonta egy hétig nem jön valaki(hisz azt helyettesíteni kell)

Én pl hétfőnként osztott műszakban voltam,a másik kolléganőm (ő gyeten volt)hétfőnként dupla műszakot vitt,mert csütörtökön vitte a gyerekeit fejlesztésre.(a hivatalos jelenléti papírján napi 6 óra szerepelt)

Ahol el tudok képzelni hogy csinálhatnak ilyen műszakbeosztást mint írsz, tesco, auchan kasszás, vagy biztonsági őr.

És a legnagyobb baj, hogy a mostani cégek, a minimálisnál kevesebb embert vesznek fel, egyik cég sem számol a táppénzzel, szabadsággal,szinte mindenhol 2 ember munkáját kell elvégezni.

2020. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Ez a felállás mindössze a nyariszünet alatt lenne, és a cég metudja oldani, azt az 1-1 hetet, mert nálunk nyáron alapból mindenkinek 2 hét egybefüggő szabadság jár, csak most a vírus miatt ugye elfogytak a szabi. Ezért ajánlották fel ezt a lehetőséget. Szerintük ez így szabályos, de én mindenhol csak azt találom, hogy heti 30 óra az engedélyezett. Érdeklődtem a MÁK-nal is írásban , de nem kaptam egyértelmű választ, csak kimásolták a Mt. - ből azt a részt, amit ugye a neten is meg találni.

2020. jún. 18. 05:29
 3/3 babyboom567 ***** válasza:
Ha a céged felajánlotta akkor fogadd el, nem fogod elveszíteni a gyetet emiatt.Sosem derül ki.Valószínű a hivatalos papírjaidon a napi 6 óra lesz.
2020. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!