Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes-gyed végül is meddig...

A gyes-gyed végül is meddig lett meghosszabbítva?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm azt mondta, június 30-ig, de írnom kell egy emailt az igazgatónak, hogy július 1-től szeretném elkezdeni letölteni a felhalmozódott szabimat.

Ezt nem értem, miért kell kérnem. Ez nem automatikus? Vagy van választásom?

Szeptembertől kéne mennem dolgozni, viszont a gyereket csak szeptembertől lehet szoktatni oviba, elvileg. Szóval jó lenne még egy kis idő, mert nem tudom, hogy fogom ezt megoldani.


2020. jún. 18. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Valóban június 30-ig lett meghosszabbítva. Sajnos igaza van a munkáltatódnak, kérned kell a felhalmozódott szabid kivételét. Nincs választásod. Kb pont el fog fogyni mire szoktatnod kell a gyereket oviba. Esetleg táppénzzel tudod megoldani a beszoktatást.
2020. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ó... Ez nem jó hír.

A kormányunk erre nem gondolt, igazán összhangba hozhatták volna a gyes lejártát az ovival. Mert gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek ez gondot fog jelenteni.

Köszi a választ!

2020. jún. 18. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
??? Mi köze a gyesednek a kormányhoz? Mindenki szív vele, akinek nem őszi gyereke van...
2020. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem hosszabbították volna meg a gyest, akkor hogy oldottad volna meg? Na, az az opció most is jó lesz.
2020. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Jajj... Mindenért a kormány a hibás? Az ingyenpénz azért jól jött, ugye? Jézus...
2020. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

#5

Te meg mit sajnálod azt a pénzt? A te pénzedet vette el talán? Cöhhh...

2020. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ácsi Ácsi.... Nem a gyes lejártával van bajom, hanem azzal, hogy nem tudom a gyerekem oviba vinni, mivel nem lehet szoktatni. Ha nem lenne járvány, a szabim alatt be tudnám szoktatni.


Ingyen pénz??? 24 nappal lett meghosszabbítva a gyesem... Jó nagyot szakítottam tényleg... A fizetésem ennek kB. a tízszerese, szóval tök jó itthon ülni.

Akinek nem őszi gyereke van annak is van szabja ami alatt be tudja szoktatni a gyereket. Már ha dolgozott előtte és van ovi.


Jézusom.... Azért meg ne egyetek már amiért kérdeztem valamit...

2020. jún. 18. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém múlt héten töltötte a 3 évet. Én úgy oldom meg, hogy tavaly visszamentem részállásban dolgozni, idén meg még nem vettem ki szabadságot - szeptember első 2 hetében fogom kivenni a nyári szabim pont az oviba szoktatás miatt. Van összesen 28 napom, később is tudok még kivenni. Illetve múlt hónapban beadtam a kérvényt a részállásom meghosszabbítására (havi 132 óra), mivel egy idén januári jogszabály lehetővé teszi ezt a gyerek 4 éves koráig.
2020. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!