Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A csok vissza nem térítendõ...

A csok vissza nem térítendõ 10mill. ft-ot jelent, és meglehet már akkor igényelni amikor megvan a 12hónapos magzat?

Figyelt kérdés

A 10mill.ft-os csokot csak házépítesre , uj ház vásárlasra lehet kolteni?

A feltetelekkel tisztában vagyok, csak hihetetlennek tűnik a vissza nem terítendõ része.

Ez valóban igaz?



2020. jún. 29. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

Milyen az a "12hónapos magzat"?

Elefántbébi?

2020. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

12hetes magzat elírtam .

Tehat 3+gyereket csokkal vagy nelkule ugyis akarunk majd. Eggyelõre az elsõnél tartunk.

Házunk van, és csak felújítanánk vagy leginkább hozzáépítenénk.

Ekkor is lehet igényelni a csokot , nem a plusz 10millát hanem a vissza nem térítendõt?

Köszonom

2020. jún. 30. 00:08
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
Elég baj az, hogy bármi is jár. Nem akkora érdem lepetézni.
2020. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha használt ingatlanról vagy bővítèsről van szó, arra nem 10 Milla a vissza nem tèrítendő rèsze, hanem azt hiszem csak 2,2 millió.
2020. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az jó lenne. Tobb mint semmi.

Mas info?

2020. aug. 15. 13:15
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Más infó? Keress rá az interneten. Minden le van írva.

A kèrdèsed meg van válaszolva. A 10 millió új ingatlanra vagy èpítkezèsre vonatkozik. Ès igen, ezt nem kell visszafizetni, csak ha hitelt is vesztek fel pluszba, akkor a hitel rèszèt.

2020. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek fel a babavárót is mellé, az 10 millió ft hitel, ha megfeleltek a feltételeknek, és a 3. gyerek után nem kell visszafizetni. OLvass utána.
2020. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is a babavárót vegyétek fel. Persze meg kell felelni pár kritériumnak.

Én úgy tudom,hogy a CSOK vásárlásra van ,nem felújításra. De 10 milliót tuti nem adnak arra.

Mi is babavárót vettünk fel. Egyik bank nem adta a 10milliot másik adta. Bár mi nem akarunk három gyereket. Akkor nem kéne visszafizetni.

2023. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Jaj most látom ez régi kérdés :) :D :D

Na m1 ha olvasod kérdező hogyan alakult?

2023. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, felvettük a babavarót😁, köszönjük szépen, most mar 2 éves , egyelőre csak a kamatot vettük ki a bankból évenként. Ha meg lesz baba akkor veszunk annyit amennyit nem kell visszafizetni.

De nekem személyesen 1 el is nehéz, nem alszik jól ejszaka, és munkába allni gyerek mellett igazán nem könnyű pedig szeretnék.

Neked?

2023. febr. 3. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!