Jol tudom hogy a csaladi adokedvezmenyt mar a magzat 3 honapos koratol lehet igenyelni? Ha igen, milyen dokumentumot kell vinni a munkaltatonak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
magzat 91. napos korától. A nőgyógyász ad hozzá igazolást (vagy egyes helyeken a védőnő)
2015. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem a háziorvostól kellet a papírt vinnem, hogy betöltöttem a 12 hetet. csak ez kell hozzá.
2015. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász írt papírt, hivatalos dokumentum, amit el kell rakni 5 évig, mert a NAV kérheti, ha ellenőriz. Nekem a férjem vette igénybe és nem kellett semmi papír hozzá, csak kitölteni az igénylést. Azt a píprt kell alaposan megőrizni, nehogy később probléma legyen belőle. Amúgy nem értem,hogy jön a képbe a háziorvos. Nőgyógyász ad terhességgel kapcsolatos igazolást szerintem, főleg, hogy a magzat mikor tölti be a 91. napot.
2015. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy jön a képbe a háziorvos, hogy a NAV honlapján is szerepel, hogy nőgyógyász vagy háziorvos adjhata ki az igazolást. Annak kell rajta lennie, hogy nevezett a terhesség 91. napját betöltötte dátummal. Ha ez hónap utolsó napjára esik akár 31.re arra a hónapra is jár az adókedvezmény, ezzel sokan nincsenek tisztában a könyvelésen sem. Ezt az igazolást neked kell 5 évig megőrizni ha utólag kérné a NAV. A munkáltatónak nem kell leadni, de ha ők csinálják az adóbevallásod a munkahelyeden felelősek ők is érte hogy valósan vedd igénybe, így egy fénymásolatot valószínűleg kérnek az igazolásról, de az eredeti maradjon nálad, ez fontos. A munkáltatónak viszont kell egy NAV-os nyomtatvány az adókedvezményről, ezt ki töltve le kell adnod nekik.
2015. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lemaradt, hogy a NAV-os doksiból a párodnak is kell nyomtatni egy példányt, mert mindkettőtök munkahelyén kitöltve le kell adni, nyilatkozva hogy melyikőtök kéri, nehogy mindketten megigényeljétek. Azaz ha te igényled akkor a párod az ő nyilatkozatán kitölti, hogy lemond róla és te veszed igénybe.
2015. júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan a terhesség 91. napjától. Ehhez kell orvosi igazolás, ami neked kell megőrizni, nem kell a munkahelyeden leadni. De, ki kell tölteni a családi adó-és járulékkedvezmény igénylő papírt neked és a párodnak is a munkahelyén.

Még ami fontos, ha nem vagytok házasok, akkor csak a magzati adókedvezményt az anya kérhet, az apa a gyerek születése után. Ha házasok vagytok, akkor apa is kérheti magzatra. De, ha mind a ketten dolgoztok, akkor lényegtelen ki veszi igénybe, havi 10 ezer forint 1 gyerek esetén. Gondolom ennyi levonás mind a kettőtöknek van.

2015. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!
2015. júl. 2. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos a munkáltatónak csak az családi kedvezmény nyomtatvány kell, az igazolás, amit a nőgyógyász ad az majd a navnak ha ellenőriz.
2015. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!