Georgina201995 kérdése:

Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Ha 100%-os foglalkozási táppénzen voltam otthon akkor arra az időre biztosított voltam? Olvastam, hogy 2 éven belül 365 nap biztosítási munkaviszonnyal kell rendelkezni és a táppénzt nem számolják bele. Ebben az esetben, hogy kell értelmezni? A munkaviszonyba nem számolják vagy a Gyed - Gyes összegben? Úgy szeretném, hogy le dolgozok az új helyen 4 hónapot és utána terveznénk a babát. Így jogosult lehetek az ellátásra?
2020. júl. 9. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A csed/gyed összegébe nem számít.

Hát honnan tudjuk? Le se írtad, hogy eddig mennyid van (szülés időpontjától visszafelé nézik a 2 évet), azt se hogy mennyit voltál tp-n (ki is lehet meríteni a tp-s napokat és utána nem jár semmi)....

2020. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat, irom a részleteket.

2017-től van folytatos munkaviszonyom. 2018-Júniustól 100%-os táppénzen voltam mert volt egy foglalkozási megbetegedés miatt egy kézműtétem. 2019. Márciustól állásidőn voltam. 2020.januártól újra 100%-os táppénzen vagyok jelenleg is. Április 28-án felmondás alá kerültem, de munkaviszonyba állok azóta is. Ha le telik a táppénzem. Közben kerestem más munkát ahol jövőhéten kezdek és át viszem a munkaviszonyom.

Illetve az új munkahelyen meg várom a 4.hónapba, hogy meg kapjam a határozatlan szerződést és utána szeretnénk babát. A munkaviszony kezdetétől számolják a120- 180 napot és az lesz az alapja?

2020. júl. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!