Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok- e otthon...

Jogosult vagyok- e otthon bármilyen pénzbeli juttatásra, ha 2012. február 24-től külföldön dolgozom? Ha igen, mire? Ha nem, tehetek- e valamit, hogy jövő februártól kapjak ellátást?

Figyelt kérdés
2012. február 24-én munkaviszonyt létesítettem külföldön (a magyarországi munkahelyemen inaktív állományban vagyok), a szerződésem 2014. február 23- án jár le. Most terhes vagyok, a 14. hétben járok, a szülés várható időpontja 2014. 02.24. Szeretnék novemberben hazamenni, hogy szülnöm már ne külföldön kelljen.
2013. aug. 25. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a GYES. De járulékot hova fizetsz? Be vagy hivatalosan valahova jelentve?
2013. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok bejelentve, itt is adózok. Otthon nem fizetek semilyen járulékot. Arra is gondoltam, hogy esetleg visszamennék szülés előtt pár hónapra dolgozni otthon, ha így kaphatnék GYES-en kívül mást is.
2013. aug. 25. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak gyest kaphatsz. Ha pár hónapot itthon dolgozol szülés előtt akkor is csak gyes jár
2013. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2013. aug. 25. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

TB ellátásra szerintem nem vagy itt jogosult. Miért nem szülsz külföldön? A TB-t mindenképpen érdeklődd meg az OEP-nél, mert különben sokba kerülhet a szülés.

Elméletileg a külföldi ellátásra vagy most jogosult.

2013. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!