Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene nekem valaki? Hány...

Segítene nekem valaki? Hány nap felgyülemlett szabadságom lesz ha vissza megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 31-én szültem. Március közepétől táppénzen voltam szülésig, addig 10 nap szabit használtam el.

Szülés után rögtön Csed-en voltam, majd azóta Gyed-en.

30 nap alapszabadságom van.


Én úgy tudom, hogy a Csed és a Gyed első félévére jár szabi. Az 1 évnyi, vagyis 30. Plusz 2018-ban bentmaradt 20 nap? Vagy a táppénz alatti nem számít?


Szeretnék visszamenni ősszel dolgozni és a bölcsi miatt jó lenne tudni, hogy mennyi szabira számíthatok.


Köszönöm a válaszokat!


2020. júl. 15. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, jár a 2018ban bennmaradt szabi is. A 30 napban biztos vagy? 45 evesen jár annyi....
2020. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem maradt bent szabim, a csed és gyed idejére pedig 24 napot kaptam, 42 éves vagyok. Plusz az idei évben jár még időarányosan 13 nap úgy, hogy június 30-án járt le a gyesem.

A munkáltató pontosan meg tudja mondani.

2020. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 2018-ban szültem, most megyek vissza szeptembertől. Nekem 28 kivehető napom van, már kiszámoltattam, én nem hagytam bent 2018-ban. 35 vagyok
2020. júl. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én rendvédelemben dolgozom, ezért jár 30 nap.

Köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 16. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben valóban a munkálatodat kellene megkérdezned, mert lehet hogy rad más szabályok vonatkoznak
2020. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!