Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Onnantól kezdve, hogy teherbe...

Onnantól kezdve, hogy teherbe esem és GYES-re küld a munkahely mennyi lesz a havi pénzbevételem?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok, teljes munkaidőben dolgozok. Ha lesz gyerek monjuk az elkövetkező években mennyi lesz a havi nettó bevételem? Hitel miatt kérdem.
2020. júl. 26. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ mióta dolgozol


Ha a szülés pillanatában is lesz munkaviszonyod és előtte megvan 2 év alatt 365 nap biztosítási idő, akkor


169 nap Csed, bruttó fizu 70%-a - 15% adó (2021.julius 1tol elvileg 100% lesz)


Ha ez lejár, Gyed a gyerek 2 éves koráig

Ez is a bruttó bér 70%-a,de kicsivel több adót vonnak, és van maximuma


Majd a gyerek 2-3 éves kora között gyes, fix 25000 Ft netto


Netes kalkulátor is van, oda is be tudod írni.


Amúgy hitelt előtte akarsz felvenni? Mert sok helyen ezek az ellátások nem szamitodnak

2020. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyed nem küld gyesre. Te magad kéred majd, hogy szülési szabadságra mehess. Erre jár majd a CSED, amit az előttem szóló már leírt. Ez előtt a terhesség alatt táppénzre mehetsz, ha veszélyeztetett terhes leszel, vagy előjön a munkaundorod-ha az orvos partner benne, valami mondvacsinált indoklassal ugyis kiír táppénzre.
2020. júl. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A munkahely nem küld gyesre...

2. Ha van munkaviszonyod nem gyest fogsz kapni, henem először csed-et, majd gyed-et, a gyerek 2 éves korától gyest.

3. A jövedelmedtől függ, amit nem tudunk hasracsapás alapján kitalálni.

4. Ez egy elég bonyolult, sok mindentől befolyásolt dolog, bérszámfejtőként sem tudtam a sajátomat kiszámolni, csak úgy kb-ra...

2020. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!