Gyed alatti felmondàs?

Figyelt kérdés
Gyedet kapok a munkàltatómtól. Idokozben bölcsis lett a lányom, szeretnék dolgozni. Sajnos nem vesznek vissza a régi helyemre, ( 2 eves a kicsi nem tulorazhatok stb) ez volt az indok. Én találtam egy új munkahelyet ahova felvennének. Mi ilyenkor a teendo? Mondjak fel vay előtte Ki kell vegyem a benn maradt szabikat? Tök hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz köszi a segitseget

2020. júl. 18. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az indok nem állja meg a helyét bíróságon. Én írásban jelezném, h visszamennék dolgozni. Akkor gondolom írásba adják az indokot, amiért nem vesznek vissza. Szóval elbocsátanak majd, kaphatsz végkielégítést, ha elég ideje dolgoztál ott.

Közben elkezdenék dolgozni a másik helyen.

2020. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A törvényre hivatkozva mondták, hogy valószínű nem lesz igy hely számomra, mivel így nem tudnaj hétvégén alkalmazni, es tuloraban sem... Ez pedig fontos a kereskedelemben... Érdekes, mert ahova megyek szintén egy bolt, nem jelent gondot h gyesen vagyok :) nem problemaznak rajta, megoldottuk igy a beosztást.
2020. júl. 18. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
A régi helyeden gondolom van valaki helyetted, akit nem akarnak kitenni, hogy te vissza tudj menni. Én is így jártam. Sajnos a jelenlegi szabályozás értelmében kitehetnek, ha nincs a szakképesítésednek megfelelő üresedés. Viszont ne te mondj fel, mondjanak fel ők, akkor kell végkielégítés, és a szabikat is ki kell adják.
2020. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De addig nem tudok az uj helyen kezdeni :(
2020. júl. 18. 23:21
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Dehogynem. Lehet egyszerre 2 melóhelyed. 🤞
2020. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem tehetnék meg, hogy nem vesznek vissza. Akkor se, ha időközben lett helyetted más és inkább őt alkalmaznák. Viszont ha te szívesebben dolgoznál a másik helyen és nem probléma, hogy így nem kapsz végkielégítést, közös megegyezés alapján is elmehetsz. Ők csak örülnének (ahogy a fenti leírásodból lejött) és akár hamarabb is szabadulhatnál, megegyezés kérdése. Kicsit azért nézz utána a jogszabálynak, hogy ne tudjanak majd átejteni.
2020. júl. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5!


Nem, nem biztos hogy lehet. Sok munkaszerződés tiltja

2020. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Az igaz, de én az MT oldaláról közelítettem meg a dolgot. De kétlem, hogy itt ismerné a munkáltató a kötelezettségeit, lehetőségeit.


Közös megegyezéssel is jó lehet, abba belevehetitek a végkielégítést is.

2020. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Ne abbolmindulj már ki, hogy a munkáltató huyle. Nyilván ismeri ő is a munka törvénykönyveét.
2020. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

Kötelező visszavennie őt a munkáltatónak, de nem akarja. Szerintem ebből arra lehet következtetni, hogy nem ismeri az MT-t. Bár ha valamit nem akar, azt megoldja. Szóval valószínűleg nem fog a régi helyére visszamenni már, így törvényesen kellene elválniuk: munkáltató általi felmondás vagy közös megegyezés. Mindkét esetben lehet szó végkielégítésről (ha megvannak az évek hozzá). A munkavállalói felmondást nem javaslom egyáltalán.

A munkaszerződést meg kell nézni, tiltja-e vmi a másik munkát. Aztán lehet menni az új helyre dolgozni.

2020. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!