Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan alakul a CSED, illetve...

Hogyan alakul a CSED, illetve GYED, ha terhesség alatt szűnik meg a biztosított jogviszony?

Figyelt kérdés
augusztusban véger ért a köztisztviselői jogviszonyom, 2021 március 12.napjára vagyok kiirva, elvileg még - ha igényelem- 90 napig jár álláskeresèsi járadék, majd november-márciusig veszek biztosítást. Kérdésem hogy ez működhet e CSED és GYED szempontbòl, hiszen 2 éven belül van 365 nap biztosított időszak és 180 nap jövedelem (sőt,ez életem első olyan szakasza amikről nincs/nem lesz). További kérdés, hogy amennyiben nem a munkáltató intézi, hol igényelem( járás? Munkaügyi központ)?? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 23. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szülés napján nem lesz munkaviszonyod, gyest fogsz csak kapni. Nincs ilyen, hogy veszel biztosítást - fizeted a tb-t, de ezzel csak ellátásra leszel jogosult, nem leszel biztosított. Ha később igényled az álláskeresésit, úgy, hogy a szülés napján még kapd, akkor kapsz majd csedet/gyedet, úgy tudom, minimálbér után. Hogy ebben az esetben hol kell igényelni, azt sajnos nem tudom.
2020. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem köti ki az Ebtv.hogy munkaviszonyom legyen, csak azt,hogy biztosítási jogviszony legyen, és 365 napon belül 180 nap jövedelem. Az meg megvan. Sehol semelyik jogszabályban nem látok olyat, hogy konkrétan munkaviszonnyal kell rendelkezni.
2020. aug. 24. 06:54
 3/14 A kérdező kommentje:
A "veszek TB"-t de..az azt jelenti hogy biztosított leszek: TÁRSADALOM BIZTOSÍTÁS. Tehát csak jövedelem nem lesz, biztosítás igen..
2020. aug. 24. 07:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem azt jelenti. A "fizetem a TB-t" egèszsègügyi ellátásra "biztosít", de nem biztosított jogviszony. Azt egyèbkènt kötelező is fizetni, de ettől mèg nem leszel jogosult csed-re, gyed-re. Csak akkor, ha a munkanèlküli járadèkot a szülès idejère időzíted.
2020. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Valóban nem csak munkaviszony jó, egyéb biztosítási jogviszony is. De mint írtam, amiben a 4es is megerősített, azzal, hogy fizeted a tb-t, eü ellátásra leszel jogosult, de nem keletkeztet tb jogviszonyt.
2020. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szüneteltesd majd az állásker.járadékodat4Ha a szülés napján biztosított leszel akkor asszem jár csed,gyed....Kérdezz már rá!
2020. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2019. Évi CXXII 6. Szakasz sorolja fel a jó jogviszonyokat, igen elvileg benne van az álláskeresèsi. Vagy gondolom még működhet ha találok valakit aki minimálon bejelent és kifizetem neki a járulékot.
2020. aug. 24. 11:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Működhet persze, csak azèrt az sem olyan kevès pènz havonta. Akkor már jobban jársz, ha inkább lemondod az álláskeresèsit, ès mondjuk január vègèn-február elejèn igènyled meg újra, ès akkor szülèskor mèg tartani fog. Mindkèt esetben a munimalbèr lesz az ellátások alapja, szóval abból a szempontból mindegy.
2020. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem drága, mert veszélyeztetett vagyok, ergo a tappenzt teljes egészében az OEP fizeti, nincs munkáltatói egyharmad.
2020. aug. 24. 15:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Veszèlyeztetett terhessègnèl van egyharmad. Ha még egyből tp-re mèsz, akkor elèg furin veszi ki magát egy ilyen új bejelentès.
2020. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!