Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyesen vagyok a fiammal...

Ha gyesen vagyok a fiammal aki most 2;5 éves és teherbe esek még nem lesz 3,akkor visszakaphatom a gyedemet?

Figyelt kérdés
Megvan még a munkahelyem várnak vissza, igy valahogy felmondhatnak nekem? Vagy még védett vagyok?
2020. aug. 25. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Ha betöltöd a 12 hetet, írásban bejelented a munkahelyeden, hogy terhes vagy, csatolod az igazolást is a terhességről( azért írásban, hogy legyen nyoma)majd hogy a legjobban járj:

Kéred a fizetés nélküli szabadságod megszüntetését, aminek 30 napjuk van eleget tenni. Megbeszélitek melyik az utolsó fizetés nélküli szabid napja. Majd következő naptól táppénzre iratod magad. Így továbbra is jár a gyes az első gyerek után, de közben kapod a táppénzt is. A csed/gyed nem lehet kevesebb mint az első gyereknél, szóval a táppénz nem fog bezavarni.

2020. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor igy nem mondhat fel?ha elmegyek táppénzre??
2020. aug. 25. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy bejelented védett vagy. Ha esetleg lejár a gyes mert betölti a fiad a 3 évet, de nem akarod még bejelenteni a terhességet, ki tudod venni az évek alatt felgyűlt szabijaidat is. Ezzel is időt nyersz. A szabid utolsó napja utáni naptól pedig táppénz.
2020. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Első válaszoló vagyok. Ugyanezt csináltam meg én is, sajnos csak későn kaptam észbe és nem a 12.héttől. Írtam levelet, hogy szüntessék meg a fizetés nélküli szabimat, amire 30 napjuk van(ki is húzták az utolsó napig.)utána visszakerültem állományba, elkezdtem letölteni az évek alatt felgyűlt szabijaim.Közben persze tudták hogy terhes vagyok, tehát nem fogok visszamenni 1 napra sem.Így még a lányomra kaptam a gyedet, plusz mintha dolgoztam volna, kifizették a szabikat is. Lejárt a gyed a lányommal, kezdődött a gyes ami ugye azért nagy kiesés. De a táppénzzel együtt pont ugyanannyira jön ki mint a gyed volt. Nem szeretik a munkáltatók ezt a megoldást de nem tudnak mit csinálni vele, ehhez jogod van! Én még jobban is jártam, mert időközben fizuemelés volt ami nekem is jár, hiába nem dolgoztam, a szabikra is meg kell emelni a pénzt. Ugyanannyi csedet fogsz kapni mint először ha nem többet.
2020. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!