Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhességi...

Veszélyeztetett terhességi táppénz alatt csökkenthetik a bruttòmat?

Figyelt kérdés

Egy étteremláncnál vagyok üzletvezető helyettes és bruttó 450.000 ft-ra vagyok bejelentve ,én igényeltem a 6 éves lányomra és a pocakban lévő fiamra az adòkedvezményt. A múlt hònapban 188.000 ft táppénzt kaptam és a bérpapíromon bruttò 380.000 ft alapbér van feltüntetve. A korona vírusra hivatkozva megtehették ezt egyoldalúan? Nem vagyok jártas a bérszámfejtésben ezért megköszönném ha valaki segítene abban is, hogy a pénz amit kapok annyi-e amennyit kapnom kell.

Előre is köszönöm!



2020. szept. 29. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyoldalúan nem módosíthatnak, de nézd meg jól a korábbi papírjaidat.

A mozgóbér, műszakpótlék... stb. emelhetik a fizudat, de azok nem járnak tp alatt,csak az alap.

2020. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen azt tudom, hogy a pòtlékok nem járnak. Nekem az alapbérem 450.000ft. De nem értem, hogy akkor mégis hogyan csökkenthették?

2020. szept. 29. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel a könyvelőt, biztos tud segíteni.
2020. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mióta dolgozol ott?


Ha több, mint 2 éve, akkor 60% a tappenz, amiből csak 15% adót vonnak.


Ha a 450 ezerből nézték volna, akkor 230 körül lenne.

De a 380ból jött ki a 188.


Nem módosithatnak egyoldalúan.

Mindenképp hívj fel valakit, akár HR, aki elirányit és ad infót

2020. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg az is lehet, hogy egy hetkoznapi tévedés történt. L mindenképp kérdezz rá a HR-en. Nem lehet egyoldalúan módosítani. Negatív iranyba főleg nem. Csak ha a 450 ezer nem alapbér. De azt írod, az, szóval így nem.
2020. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Felhívtam a központot, annyit mondtak, hogy a vírus miatt. Jeleztem, hogy semmilyen papírt nem írtam alá de erre választ már nem kaptam sajnos. Holnap a területvezetőt fogom felhívni hátha ő tud segíteni.

Köszönöm Nektek!

2020. szept. 29. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze mindenképp hívd fel. Esetleg meg azt tudom elképzelni, ha van kollektív szerződés, abban van valami szivatod kitétel, de igazából ezt sem hiszem. Szerintem automatikusan mindenkinek lehúzták a bérét és nem ellenőrizték ki írta alá és ki nem és kinek nem lehet amúgy.
2020. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Lehet nem a bért, hanem az oraszamot csökkentették.


Pl nem heti 40,hanem 35 lett a vezetőké.


De ehhez is alá kellett volna írnod a módosítást

2020. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 persze egész biztosan így van. Alapbért általában így csökkentenek. Csak nem egyoldalúan.
2020. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömtől tudom, hogy mindenkinek bért csökkentettek de alá kellett írniuk egy erről szòlò papírt.
2020. szept. 30. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!