Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem kellett volna már megkapno...

Nem kellett volna már megkapnom ebben a hónapban a GYES-t?

Figyelt kérdés
A kisfiam szeptember 27-én ünnepelte a második születésnapját, de ma reggel csak a családi pótlék érkezett meg, GYES-t nem kaptam. Ennek így kell lennie?
2020. okt. 2. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Megigényelted? Kaptál határozatot?
2020. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, már augusztusban igényeltem ügyfélkapun keresztül és pár napon belül meg is kaptam a jóváhagyó határozatot.
2020. okt. 2. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Négy napra kellett volna gyest kapnod. Kb. 3500 ft. Nem kaptál ennyivel többet?
2020. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos csak a családi pótlék összege érkezett meg, egy fillérrel sem több. Ilyen esetben milyen hivatalnál lehet jelezni, hogy lemaradt a 3 napra járó összeg?
2020. okt. 2. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyes egy napi összege a teljes összeg harmincad része, ugye 10 % nyugdíjjárulék terheli, így egészen pobntosan ez 855 forint, a Te esetedben 2565 forintról beszélünk. Lehet elküldik hó közi utalással, vagy a következőhöz csapják hozzá. Persze felhívhatod az államkincstrát, de sokkal előrébb nem leszel az összeggel, nyilván ettől még küldjék el. Van hóközi kifizetés is, ahogy írtam, telefonálj be hétfőn és kiderül egyáltalán elutalták-e.
2020. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!