Hogyan is vannak ezek a kifizetések? Mikortól mehetek Gyedre? Hogy van ez sorrendileg?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük a babát 1-2 év múlva. Találtam egy kalkulátort ami leírta nekem mennyi várható gyes, gyed stb.


Tehát mondjuk ha már nem bírok dolgozni megyek el gyedre? S akkor kapom a 169.050 ft-ot aztán mikor baba lesz akkor erre + rájön a családi pótlék?


Gyest is kapnék meg csedet is?


Igényelhetem úgyis pl. hogy Gyeden vagyok megszületik a baba aztán kérek csedet meg csp-t ezek mellé jön alanyi jogon a gyes? Tehát a 4 támogatásra ha jogosult vagyok kérhetem egyszerre vagy csak egy félét?


Bocsánat a hulye kérdésért de nincsenek sajnos nők a családban akik kompetensek, aki van az meg nem tudja biztosan, mert idősek.



2020. okt. 10. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem, ezek egymás után jönnek.

Először elmész táppénzre (ha indokolt) és kapod a fizetésed felét kb. Aztán a várható szülés előtt egy hónappal veheted ki a szülési szabadságot, ami alatt szinten fizu jár. A szülés napjától indulhat a csed, ami 6 hónapig jár, majd jön a GYED, ami a gyerek 2 éves koráig jár. A születéstől kezdve párhuzamosan a családipótlékot kapod közben még, ami 18 éves korig jár.

Ha letelik a GYED, akkor jön a GYES a gyerek 3 éves koráig.

Mindent külön kell megigényelni előre, a GYES-t például a betöltött két éves kor előtt 1-2 hónappal (kérni szokták az ügyintézők).

2020. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok.

Nekem 260.000 volt a fizetésem és így alakult a támogatásom 3 éven keresztül:


(2016os támogatási díjakkal, most ezek magasabbak ha jól tudom.)

Szüléstől csed: 200.000 ha jól emlékszem + családi pótlék ami 12.200

6 hónap után GYED: 144.000 + 12.200

Két éves kor után GYES + családi p. együtt: 37.000


És ezek mind havi utalások. És ha GYED alatt vissza mész dolgozni és bölcsis lesz a gyereked, akkor is jár a GYED a fizetésed mellett.

Én 1 éves korában otthonról dolgoztam 4 órában és 144.000 + 12.200 családi pótlékot + a munkám bérét kaptam.

2020. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit javítanék csak az első hozzászóló válaszán, hogy a CSED-et 28 nappal a várható szülés előtt igényelheted, de továbbra is csak 6 hónapig jár. Én nem mentem táppénzre, kivettem a munkahelyemen az évi szabadságaimat és utána egyből CSED-et kértem, kellett kérnem egy igazolást a nőgyógyásztól a szülés várható időpontjáról, de egyébként ugyanazt a nyomtatványt kellett beadnom a munkahelyemre. Ezt kapom 6 hónapig, de nem a szüléstől számítva, hanem az igénylés dátumától, szóval a gyerek 5 hós koráig az esetemben. Ezt követi a GYED, ami a pici 2 éves koráig jár, és az után jön a GYES a gyerek 3 éves koráig. Akkor tudod "halmozni" a támogatásokat, ha születik még egy gyereked, és akkor az első, mondjuk másfél éves gyerekre kapod továbbra is a GYED-et, a tesóra meg ugyanúgy jár a CSED, szülést megelőző 28 naptól, vagy születésének napjától, 6 hónapig. A családi pótlék meg valóban, a születéstől jár, viszont a családi adókedvezményt már a terhesség betöltött 12. hetétől igényelheted.
2020. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Így világos minden 😊😊😊😊


Nagyon szépen köszönöm :)

2020. okt. 10. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit javítanék, hogy az a 6 hónap csed csak 168 nap..., ami onnan értendő, ahonnan kéred.

Ha a szülés kiírt dátuma előtt 28 nappal, akkor csak 140 napig a szüléa után

2020. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A GYED maximalva van a mindenkori minimalber osszegeben es ebbol meg fizetsz nyugdijjarulekot es SZJAt is.
2020. okt. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!