Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megváltozik a nevem, azt a...

Ha megváltozik a nevem, azt a "CSED/családi pótléknál" Is le kell jelentenem?

Figyelt kérdés

Nem tudtam sajnos értelmesebben feltenni ezt a kérdést. Azt szeretném megtudni, hogy ha a nevem a személyimen, Taj kartyan, stb

megvaltozik, szükséges valamilyen hivatalos papírt beküldenem oda, ahonnan a támogatást kapom (kormányablak, államkincstár), vagy elég a munkahelyemen, es ők tovabbítják?


2020. okt. 11. 20:10
 1/3 anonim válasza:

Igen ezt mindenki tudni fogja és ha nem te mész be, akkor előbb utóbb felszólítanak a hivatalok a név változtatásra.

Ha eddig kaptál támogatást, mint egyedülálló, akkor ezentúl sajnos elfelejtheted!

Sok boldogságot!

2020. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a munkaltatod a folyósító szerv, elég ott lejelenteni.

Ez nem úgy működik, hogy a munkaltatod barmit is kuld az államkincstárnak. A folyamat úgy néz ki, hogy a munkaltato szamfejti a csedet és ki is utalja a saját pénzéből. Aztan majd a payroll/pénzügy (cégenként esetleg lehet eltérés a feladat elosztásban), mikor lejelenti a különböző kötelező havi dolgokat (járulékok, adok stb.) elküldi hogy ilyen jogcímen mennyit fizetett ki. Ezt az állam a cégnek majd visszautalja. Tehát ilyenformán konkrétan az államkincstárnak nem kell ezt jelenteni a csed vonatkozásában.

A családi pótlék szempontjából sem szerintem, amennyiben nincs változás. Azaz nem az van, hogy eddig egyedülálló támogatást igényeltel, amire megszűnt a jogosultságod. De emiatt esetleg megereszthetsz egy telefont.

2020. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! nem vagyok egyedülálló, férjhez mentem, és emiatt változott meg a nevem. Azt szerettem volna tudni, hogy az uj, férjem utani nevemet le kell-e jelenteni.... jó ég milyen keresűek egyesek, kedves első.
2020. okt. 12. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!