Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik a Gyed? Tudnáto...

Hogyan működik a Gyed? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 évig dolgoztam kereken, bejelentetten az előző munkahelyemen. Idén júniusban számoltam le 2 év után, azóta álláskeresőként vagyok nyilvántartva a munkaügyiben.

Most szeptemberben tudtam meg, hogy babát várok. Jelenleg 2 hónapos vagyok.

Első baba és kicsit elvagyok veszve mi hogy működik és mi jár nekem.

Ahogy olvastam, és ebben szeretnék egy kis megerősítést kérni, hogy 365 nap biztosított idő a feltétele annak, hogy valaki igénybe vegye.

Ugye nekem így az elmúlt 2 évben körülbelül 1,5 bejelentett munkaviszonyom volt.

Jól értelmezem hogy én akkor ezt igénybe tudom venni?

Befolyásol bármit is, hogy jelenleg álláskeresőin vagyok a munkaügyin keresztül?

Illetve hol lehetséges ezt megigényelni és mikor érdemes beadni a kérelmet? Baba születése előtt vagy után?

Köszönöm a segítséget előre is :)

27/L


2020. okt. 21. 15:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Gyorsan szüneteltesd már holnaptól a járadékot!!!!Ha kell a mentőből telefonálj a munkaügyibe amikor szülni mész,hogy indítsák újra!!!!
2020. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
11 vasárnap éjfélkor pl biztos sikerülne 😀
2020. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
Erre nem gondoltam....:)
2020. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon amúgy sem lehet szüneteltetést kérni, az nem úgy megy, hogy "Jónapot, Kovács Piri vagyok, holnaptól nem kérem az ellátást". Azt személyesen, vagy írásban teheti meg, de a legtöbb helyen a covid miatt a munkaügyi központokba is csak előjegyzéssel lehet bejutni, így most, hogy holnaptól ünnep, egyáltalán nem biztos, hogy már belefér az öt napba, akkor sem, ha személyesen odamegy.
2020. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
No meg persze újraindítani sem lehet telefonon, szép is lenne, ha a munkaügyis hivatalnokok, mint valami házhozszállítós kajálda, telefonos "megrendelésre" dolgoznának. Nem eszik olyan forrón a kását.
2020. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
Pedig férjem unoka húgának azt mondták,hogy e-mailben vagy telefonon jelezzen!!!Pont ebben a cipőben van...
2020. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszokat :)

Tegnap kaptam egy üzenetet, miszerint, tanfolyam is lehet erre megoldás, mert hogy azalatt is biztosított az illető.

Mivel így már nem alkalmaznak mint munkavállalót, decemberben indul egy 2 éves tanfolyam amin online részt veszek.

Akkor ez így jó lehet?

2020. okt. 22. 09:58
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit a munkaügy szervez? Arra kapsz fizut, ha jól tudom. Az jó lehet, igen.
2020. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Használd ki! 2 az 1-ben megoldás. Hajrá!
2020. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a nappali rendszerű oktatás számítana bele?
2020. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!