Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok így továbbra...

Jogosult vagyok így továbbra is a GYED-re és a bölcsődei ellátásra?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó anyuka vagyok jelenleg GYED-en. Januárban kezdhet a kislányom a bolcsődében. A bölcsi feltétele, hogy a GYED-et igénybevevő szülő keresőtevékenységet folytasson. Vállalkozásom nullás, nincs sem kiadásom, sem bevételem.

Természetesen a beszoktatás után minél előbb szeretnék munkát találni és akkor megszűntetem a vállalkozást, de amíg nem találok addig ebben a felállásban továbbra is jogosult leszek a GYED-re? Vagy a nullás vállalkozás probléma lehet?

Remélem érthető, tudom nem egyszerű történet, de remélem járt már így más is.



2020. okt. 28. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Gyed szempontjából annyi a lényeg, hogy a szülés napján biztosított legyél, teljesen mindegy, hogy 1 nappal utána vagy egy évvel utána nem lesz jogviszonyod.
2020. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ezt tudom. Viszont ha a bölcsikezdéskor nem folytatok keresőtevékenységet, de igénybe veszem a GYED-et, az törvényileg úgy tudom nincs rendben.

Azt nem tudom, hogy a nullás vállalkozás keresőtevékenységnek számít-e. Vagy egyáltalán vizsgálja-e ezt bárki is.

2020. okt. 28. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
A jövedelmet nem nézik (max az étkezésnél, de az másik történet). Neked csak azt kell igazolnod, h van munkaviszonyod (ill.hogy vállalkozásod van).
2020. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezen nem kell aggódnom ezekszerint
2020. okt. 28. 20:38
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha belegondolsz, a munkahelyen dolgozó anyukáktól sem jövedelemigazolást kérnek.
2020. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Csak attól tartottam, hogy esetleg valahol ennek utána néznek, én pedig fizethetem esetleg vissza a GYED-et azokra a napokra amikor még nem volt bevételem.
2020. okt. 28. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ennyire nem kötekednek :)
2020. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem a bölcsinek kell igazolnod, hogy te márpedig dolgozol 😂

A neaknál lesz majd meg az információ, hogy nem folytattál keresőviszonyt, de felvetted a gyedet bölcsi mellett...

Talán nem kellene 2 év előtt beadni, ha még állásod sincs.

Várd meg a 2-t vagy helyezkedj el.

2020. okt. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha él a vállalkozása, nem szünetelteti, akkor függetlenül attól, hogy van-e bevétele, az keresőtevékenységnek számít.
2020. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
9, nem igaz.
2020. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!