Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tudják azt megcsinálni...

Hogy tudják azt megcsinálni anyukák, hogy nem mennek vissza dolgozni mikor a gyerek 2 éves lesz?

Figyelt kérdés
Mert ugye utána ha jól tudom nagyon kevés pénzt kapunk, és ezért szoktak bölcsibe menni a gyerekek. Egyik ismerősöm elítéli a bölcsit,ő biztos nem viszi,de akkor hogy élnek meg 1 fizetésből? És mivan akkor ha nem dolgozik kapja azt a keveset és jön a 2. baba. Akkor hogy fog pénzt kapni ha megszületik?

2019. aug. 5. 14:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a férjem nagyon jól keres. Meg nincs két éves a legnagyobb gyerekünk, viszont mióta itthon vagyok vele, többet emeltek a fizetesen, mint amennyit én kerestem...


Nekünk azóta született egy ikerparunk, de ha ok nem születtek volna meg is, meg tudnám tenni (anyagilag), hogy itthon maradjak.

2019. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%

Vagy apuka havi fél gurigát keres minimum reggeltől estig,hétfőtől-péntekig, vagy maszekol/túlórázik látástól vakulásig, hogy anyukának ne kelljen visszamenni dolgozni.

Vagy anyuka gyorsan terhes lesz. Én nem birnám ki 3 évig itthon, megy a pici bölcsibe, nem az ördögtől való, ráadásul sokkal hamarabb szocializálódik.

2019. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Amikor szültem, Bokros éppen eltörölte a gyedet, a hat hó tgyás után csak gyes járt... Mégsem adtuk be bölcsibe hat hónaposan, megoldottuk.
2019. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Gyest kapok csak. A férjem jól keres. A bölcsi messze van, nem tudom odavinni. Így, ez van, 3 éves koráig maradunk itthon.
2019. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kettes! Apuka jóval több, mint havi fel gurigat keres hétfőtől péntekig 8-4 dolgozik.... ami akárhogy is nézzük teljesen normális munkarend és munkaidő, nem olyan amibe belerokkan az ember


(1)

2019. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%
Én visszamentem dolgozni, nehogy már a munka legyen szégyen.
2019. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Én sem mentem dolgozni évekig, szerencsére megtehettük.

Azért 140 nm-t és egy hatalmas udvart a dísznövényekkel, medencével, halastavakkal rendben tartani nem 10 perces meló.Màsrészt vannak családok, ahol mindenkinek kényelmesebb ha a nő otthon van.

Délutàn nem egy hullafáradt, lestrapált nő vàrja a férfit, hanem egy kipihent, csinos nő finom vacsorával, vasalt ingekkel, rendezett házzal, udvarral.

Nem mindenki rohan vissza dolgozni azért, mert a gyerek 2 éves lett.

Lànyom 9,5 éves, most megy 4.-be, egyedül jàr, jön haza, én most megyek teljes munkaidőbe dolgozni.

Holnap kezdek. :)

2019. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
Jól keres a férjem így itthon tudok maradni a legkisebbel 3 éves koráig. A másik kettővel nem volt ilyen helyzet, mivel a kisebb miatt amúgy is otthon voltam.
2019. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Vidéken élek, nincs is bölcsi. A szomszéd városban persze van, de csak az ottani lakosok gyerekeit veszik be. Akinek van ismerőse intéz lakcimkártyát magának és a gyereknek, úgy be tudja adni bölcsibe. Ha nincs ismerős de van nyugdíjas nagymama, úgy is vissza tud menni dolgozni. Ha egyik se, akkor itt nincs választás, 3 évig itthon vagy a gyerekkel, utána ő megy oviba, te dolgozni.
2019. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, màsrészt nem mindenki akar màsodik babát, többek közt én sem akartam soha, így 34-en túl meg már hova szüljek?

Igenis sokan boldogan élnek egy gyermekkel is.

2019. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!