Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi történik ha a mi kahelymenk...

Mi történik ha a mi kahelymenk azt mondom hogy gyes után visszamegyek dolgozni és mégsem megyek vissza?

Figyelt kérdés
Februárban tölti. A gyerek a 3. Évet több ok miatt sem tudok vissza menni. A második baba pedig nem akar jönni. Na de ugye nekem 1. Hóban jeleznem kell a szándékomat. Ha azt mondom visszamegyek (mivel január február van meg hátha összejön a baba, )és mégsemmegyek vissza majd a szabadságok lejárta után mondom nekik akkor ilyenkor mi lesz? Nyilván tudom nem a legszebb elválás, de nekünk így jo
2020. nov. 2. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Biztos vissza szeretnének venni? Elvileg muszáj, tudom. De a megszűnt a munkaköröd és nem tudnak a végzettségedhez megfelelőt biztosítani, bevett indok.


Szabadságok után felmondasz és kész. De egyezzetek meg, hogy eltekint a felmondási időtől.

2020. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen vissza. Hívogatnak mindig De nem megyek vissza oda soha a kisfiam kicsit későn érik. Keveset beszél nem önálló. Szobatosztasag sem sikerült. De hamindez menne akkor sem mennek oda vissza mind nap sirvajottem haza. Nem bírnám mar a stresszt a bejárást a család itthol a haztratas. Majd ha a fiú nagyobb lesz keresek másik munkahelyet ahol nem készülök ki. És mi vana 30 napos felmondásig idővel? Nem kötelezhet ra.? Után a csak szeretnemnigenybe venni a munkanélkülit is nem kavar be?
2020. nov. 2. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
De, kötelezhet a felmondasi idore. A helyes eljaras az, higy amikor a gyes lejár, felmondasz és majd a bent levő szabadságod fedezi a felmondasi időt
2020. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na az is jó végül is. Ha a szabadság fedezi. Köszönöm
2020. nov. 2. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:

A szabadság fedezi igen, viszont nem véd. Tehát ha te január februárba terhes leszel, akkor már mindegy mert felmondtál,és nem fog járni semmi csak gyes.


Amugy énis ebben voltam, szoltam hogy jönnék dolgozni, kivettem a szabikat,de nem sikerült a kistesó addigra sem, igy mondtam nekik hogy felmondok. Engem a munkahelyen minden szó nélkül közös megegyezéssel elengedtek. De gondoltam is, ez egy nagy cég volt, már rég volt helyettem ember..

2020. nov. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!