Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lassan meg van a bedolgozott...

Lassan meg van a bedolgozott 1évem viszont ezalatt az 1év alatt ez a harmadik munka helyem. Ha babát szeretnénk majd a GYED-t hogyan számolják ki?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a mostani fizetésemnek a százalékát adnák vagy a három munka helynek a bérét ki számolnák arányosan el osztanák és annak a százalékát kapnám meg?

2020. nov. 2. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyermekgondozási díj alapjául szolgáló jövedelem meghatározása


1. Amennyiben az igénylő, a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyermekgondozási díj alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembe vételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos (a biztosítási idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs). A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


2. Ha az igénylőnek az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelme, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik legalább 120 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyermekgondozási díj alapját ezen 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.


Ezt a szabályt akkor lehet alkalmazni, ha az igénylőnek van az ellátásra való jogosultságot közvetlenül megelőzően legalább 180 nap folyamatos – Tbj. 6. § szerinti – biztosítási jogviszonya.


3. Amennyiben az 1. pontban meghatározott időtartam alatt az igénylő sem 180 napi sem 120 napi figyelembe vehető jövedelemmel nem rendelkezik, azonban van a jogosultság kezdő napját megelőzően 180 nap – Tbj. 6. § szerinti – folyamatos biztosításban töltött ideje, akkor a gyermekgondozási díj naptári napi alapját az ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 napnyi - tényleges jövedelem, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.


4. Ha az igénylőnek az 1. 2. és 3. pontban leírtak szerint nem lehet megállapítani az ellátás összegét, akkor a gyermekgondozási díj naptári napi alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része, kivéve, ha a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a gyermekgondozási díj alapját megállapítani.

2020. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez alapján en úgy ertem, hogy azt a jövedelmet veszik alapul, amit abban a bizonyos 180 napban kaptál. Akárhol is. Azt nem tudom ezt honnan tudja a tb-s?
2020. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi nap volt közte a megszakítás? Ez a tappenz miatt fontos. Ha veszélyeztetett terhes leszel, csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit az utolsó munkahelyen ledolgoztal.


Utolsó 180 nap számít, de csak a legutolsó mubkahely bérét fogják nézni, akkor ha ott nincs meg a 180 nap.

2020. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 de ez mit jelent pontosan? Hogy az utolsó munkahely bérét ha valaki nem ugyanannyit keres minden hónapban?
2020. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy 2019 nyarától dolgoztam boltba ott 7hónapot húztam le de utána létszám leépítés volt 2020januárjában utána ugye jött a vírus így 5honapig itthon voltam majd júniusban elmentem közfoglalkoztatásira ott voltam 1,5hónapot majd gusztustól lett hivatalosan normális munka helyem ami jelenleg satbil és határozatlan ideig szól.
2020. nov. 2. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor neked volt benne megszakítás. Így a mostani bered lesz az alapja.
2020. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. nov. 2. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

3as vagyok


4esnek: olyankor is átlagot néznek. Pl ha csak 4 hónap van, akkor annak az átlagát. De a régi munkahely bére nem fog beleszamitani.


Kerdezo:

Ha augusztusban kezdtél, én várnék a babával picit, hogy legyen ezen a munkahelyen 7-8 hónapod, mert utána, ha véletlenül azonnal tappenzre kell menned, akkor sem lesz gond, kapni fogsz tappenzt és mindenféle ellátást.

2020. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze várni akarok még csak fel hozódott a párommal a téma és mivel egyikünk se tudta mi a helyzet így gondoltam itt hátha tud valaki segíteni. Szóval mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2020. nov. 3. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!