Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed és táppénz harmadik babával?

Gyed és táppénz harmadik babával?

Figyelt kérdés
2016 áprilisa óta otthon vagyok első gyerekünkkel, 2017 novembertől gyed+táppénzen voltam veszélyeztetett terhesség miatt, második babánk 2018 júniusban született. 2019 októbertől ismét gyed+táppénre kerülnék veszélyeztetett terhesség miatt. 3. babánk 2020 júniusra van kiírva. Csak azt tudom, hogy a kedvezményszabály akkor él, ha a második gyerek az első 4 éves koráig megszületik. Mi a helyzet a 3. babára vonatkozóan. Ugyanúgy fogják számolni a CSED-et, GYED-et, mint a 2. babánál? Vagy neki is meg kellene születnie 2020 áprilisáig (tehát az első után 4 éven belül)?
2019. okt. 16. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Hát mondjuk én erről egy tb-st kérdeznek meg, nem a gyakori nagyközönségét. Én pl. Nem is értem milyen kedvezmény szabályról beszélsz 🤔
2019. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Első, csak megsúgom, hogy a csedből, gyedből, táppénzből a kérdező is adózik!!

Kérdező, a 3. gyereknél sem lehet kevesebb a csed, gyed, mint amit a 2-dik gyereknél kapsz!

2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Súgjál a nénikédnek utolsó, persze visszaadózik abból amit a közösből nyúlt le és átveri a munkáltatót is. Ha adok neked 5000 ft-ot és te visszaadsz nekem 10-et akkor te adtál nekem a logikád szerint.
2019. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

4-es, téged se az eszedért fizetnek😅. Az intelligenciádra nem lehetsz büszke. Ahhoz, hogy táppénzt, csedet, gyedet kapjon, munkvaszinyollal kell rendelkezzen. Ergo, mikor dolgozott, fizetett rendesen mindent, vonták a fizetéséből. Lehet 10 év után ment el szülni, azért addig fizette a járulékokat, adót, táppénzből, csedből adót, gyedből adót és nyugdíjat. Gondolom egy megkeseredett ember vagy, aki irigykedik arra, aki tud gyereket szülni v. egy szerencsétlen vállalkozó vagy.

Átveri a munkáltatót? Mivel? Sajnállak!

2019. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Ja és a munkaviszonya most is fenáll, ha mindenre jogosult!! Gondolom gyed, gyes lejárta után visszamegy dolgozni, úgyhogy vegyél vissza.
2019. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!