Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt ha kiír a háziorvos táppénzre novembertől, a kicsi 2021. májusban születik, jogosult leszek a szülést követően CSED-re?

Figyelt kérdés

Szakorvosi javaslatra a háziorvosom most november végétől kiír táppénzre.

A kisbabám 2021. május elején születik.

Azért bizonytalanodtam el, mert olvasgattam a neten, és azt találtam, hogy a táppénz nem alapja a CSED és GYED számításnak.

Szóval a kérdésem, hogy CSED-re egyáltalán jogosult leszek így? Ha igen, akkor mi lesz a számítási időszak, az összeg számításának alapja?

Kissé elvesztem a sok információban. :)



2020. nov. 11. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mióta van munkaviszonyod?


Nem az a lényeg, h leszel-e tappenzen. Az nem fog beleszamitani, ha jogosult leszel.


Ha van legalább 365 nap munkaviszony az elmúlt 2 évben és a munkaviszony él a szülés napján (vagy max elotte 42 nappal szűnik meg), akkor jogosult leszel.

Tappenz előtti fizubol számolják.


De jó lenne tudni infót a pontos válaszért

- mennyit dolgoztál az elmúlt 2 évben?

- jelenlegi munkahelyeden mióta dolgozol?

- határozatlan a szerződés vagy lejár a szülés előtt?

2020. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezem, 2015 óta dolgozom jelenlegi munkahelyemen (2016. decembertől 2018. december 05.-ig GYED-en voltam kislányommal). 2018. december elejétől a feltorlódott szabadságaim elkezdtem kivenni, majd újra munkába álltam.


A 2 év folyamatos biztosított jogviszony meg van.


Sajnos most úgy alakult, hogy táppénzre kell mennem mert adódtak problémák. Jól értelmezem, hogy a számítási időszak így fog kinézni? Táppénz kezdetétől visszaszámolnak 3 hónapot, majd onnan kezdve visszaszámolnak 180 napot, és annak a 180 napnak az átlagjövedelme lesz a számítási alap? Ez csak azért érdekes az én esetemben, mert pl. áprilisban kaptam plusz 1 havi bért jutalomként, nem lenne rossz, ha bele számítana. :)

2020. nov. 11. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor mindent fogsz kapni:)


Nekem is pont beleszamitott egy bónusz, így annyi lett a CSED-m, mint a fizum.

Neked most még több lesz, az új intézkedés miatt :)

2020. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenre leszel jogosult. Az, hogy a táppénz nem számít bele a csed-be csak azt jelenti, hogy azzal az összeggel nem számolnak. A munkaviszonyba beleszámít. De te amúgy is így jársz jól, mert a magasabb tényleges fizetésed alapján fognak számolni.
2020. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2020. nov. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!