Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az új rendelet szerint mennyi...

Az új rendelet szerint mennyi lesz a csed, annyi amennyi volt a nettó fizetés? a link és többi lent

Figyelt kérdés

[link]


És mennyi lehet továbbra is a csed maximum?

hogy számítják?


2020. nov. 11. 10:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

A bruttó csed eddig a bruttó fizu 70% volt.

Most 100% lesz.


A nettó számítás változatlan, eddig is így volt, ezután is így lesz,15% szja jön csak le, azaz:

Brutto csed x 0,85 =nettó csed


1000ft bruttó fizetés esetén:

Nettó munkabér: 665ft

Regi bruttó csed: 700ft

Regi nettó csed: 595ft

Uj bruttó csed: 1000ft

Új nettó csed: 850Ft


Tehat egy átlagos bruttó 300 ezret kereső nő gyerekvállalás előtt kapott kézhez 199500 forintot, míg ugyanez a nő csed alatt 255000 forintot fog kapni és ehhez még jön természetesen a családi adókedvezmény és a családi pótlék. Tehát első gyerek születése esetén az eredeti 199500ft fizetéshez képest 77700 forinttal kap többet, azaz 277200 forintot.


És egyébként ha sorban jönnek a gyerekek akkor a 3. esetén a csed, csp, adókedvezmény összesen annyit fog jelenteni, hogy a régi kézhez kapott nettó fizetéshez képest 202500 forintos többlettel számolhat havonta a csed ideje alatt. Igaz, ehhez a férjnek is kell kicsit dolgozni, hogy legyen adó amiből igénybe tudják venni, de 3 gyerek mellett nyilván elvarhato, hogy apuka dolgozzon.

2020. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de konkrét példát is írtam.


Mit nem értesz?

2020. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Ki mondta h nem értem. Most már mindent értek.

És köszi a példát


Sajnos kiszámítottam hogy ha csak júliustól lesz ez a rendelet akkor én pont nem leszek benne mert januárba fogok szülni. Tudom szabira is

lehetne menni de én már nem tudok. Tehát hiába is számolgattam , de a kommentek majd más vkinek biztos hasznosak lesznek.

Ez van.

2020. nov. 11. 11:31
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Hat úgy valóban nem fog már rad vonatkozik, de így is elég jó a csed, úgyhogy nem kell azért kétségbe esni 🙂
2020. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Akkor honnan találjam ki hogy vonnak 15%ot ?"


Az első és a 3. válaszoló is leírta. Talán el kellene olvasnod a kérdésedre adott válaszokat.

2020. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Rendben de amikor kiirtam a kérdést nem tudtam, ugyan honnan tudhattam volna ha a cikkben ez nincs megemlítve.


Én erről beszélek , nem értem mirefel csodálkozol hogy nem tudok mindent egyből és megmerem kérdezni. Hadd kérdezzek ha vmit nem tudok ne szólj le légszives ,én sem szóllak le ha te olyat kérdezel amire én tudom a választ

2020. nov. 13. 21:24
 17/32 anonim ***** válasza:
Azt tudja esetleg valaki, hogy továbbra is az ÁTLAG BRUTTÓVAL fognak-e számolni? Mert akkor az én esetemben pont kevesebbet ez az emelés...
2020. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
17 a kiszamolas módja nem változik, csak az alap összeg ami a 70% helyett 100% lesz. De hogy érted, hogy kevesebb a te esetedben?
2020. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy most minden bele számított, túlóra, prémium stb, ezek jól felnyomták az összeget, annyit kapok Csed-en, mint mikor előtte dolgoztam.. De ha megint szülnék, és csak a sima bruttóval számolnának az nekem így valamivel kevesebbet jelentene
2020. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Mert hogy most újra dolgozol már? Ha nem, akkor nem kaphatsz kevesebbet, mint az első gyerek után. Van egy ilyen szabály.
2020. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!