Így jár a GYED extra?

Figyelt kérdés

Október végén igényelte meg a férjem a GYED extrát. Az első kiutalás még nem történt meg, pár papír hiányzik, amiket ha minden jól megy ma továbbítunk az illetékes szervnek, akik azt mondták ha ez meg van, minden megfelel és jár.

Viszont úgy néz ki, hogy a vírus miatt a férjem el fogja veszíteni a munkáját.

Ilyen esetben elesünk a Gyed-től, vagy mivel már be van nyújtva és lényegében el van fogadva (a dokumentumok pótlása mellett) jár?



2020. nov. 13. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A határozat meg van már?


Ha jól értem nincs.


Szerintem így nem.


Passzív alapon szokott járni, de csak akkor ha már megvan a határozat és utána szűnik meg a munkaviszony


De keress rá így a neten, hogy "passzív gyed"


Te esetleg nem tudod igényelni újra? Vagy csak Gyes-re vagy jogosult?

2020. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha előbb meglenne a határozat... esetleg ha el is veszíti hátha tud a főnökeivel tárgyalni, hogy várják már meg.
2020. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyedet a baba születésétől számolják, a szülés napján kell megfelelni a feltételeknek, ha akkor biztosított volt és megvan a 2 éven belüli 365 nap, akkor járni fog az ellátás, a passzív gyed.

Egy tb üi.

2020. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 és ha már 28 napok korábban igényli valaki? Akkor? Tudom most erre a helyzetre mindegy, de elég necces időket élünk, lehet valakin pont az segíthet 😞
2020. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott az igénylés dátuma a mérv adó, és az csed.

Itt gyed volt a kérdés, abból is a munkavégzés melletti, helyett passzív gyed.

2020. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!