Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor érdemes elmenni szülni?

Mikor érdemes elmenni szülni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan dolgozom évek óta egy helyen, de csak részmunkaidős voltam. E hónap közepétől vettek fel 8 órában, így a bérem is égre normális lett.

Már 2 éve szeretnénk babát, de a bérezés miatt húztam.

Mikor érdemes próbálkozni, hogy jó gyedet kapjak?

Illetve nekem kisit zavaros minden, ha táppénzre írnak (esélyes egy betegség miatt), akkor a táppénz előtti 180 napot veszik alapul?


2020. nov. 27. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szüléstől visszaszámolnak 3 hónapot, a táppénzes időszakot átugorják és onnan nézik 180 nap átlagát.

Tehát az a nagy kérdés, hogy mikor akarsz tp-re menni.

Ha, egyből, akkor minimum fél évet még dolgozz a magasabb bérért.

2020. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Akkor amikor megtudod teremteni a megfelelő anyagi/érzelmi biztonságot. Ha tudod hogy megtudod teremteni neki a jó létet és fogod tudni támogatni hogy elérje a céljait

Ja és ha van hova szülni 😅

2020. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tappenz előtti időszak számít


És 180 nap, tehát 180 nap után próbálkoznék én kB, hogyha osszejon, akkor a tappenz és Csed, Gyed összege is jobb legyen

2020. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%

9 hónapot kellene dolgoznod a magasabb fizuval.

Szóval jövő év ősszel kellene elkezdeni a projectet, hogy ha kiírnak az elején, akkor is már ebből számoljanak.

2020. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elején semmiképp nem szeretnék tp-re menni, nem vagyok egy anyámasszony katonája, de a betegségemből kifolyólag tudom, hogy úgyis kiírnának.

Kedves kettes, van hova szülni, meg is tudjuk neki teremteni amire szüksége van. Jelenleg is fel tudnánk nevelni, de nem mindegy, hogy 2 éven keresztül mennyi pénzt kapok.

2020. nov. 28. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:

"de a betegségemből kifolyólag tudom, hogy úgyis kiírnának"


A táppénz sose kötelező. Terhesen se.

Ha úgy véled, hogy nem befolyásolná az egészséged, nem kell elfogadni a "kiírást".

Nekem is olyan jellegű "problémám" volt, amivel első perctől kiírattathattam volna magam, de nem éreztem megterhelőnek a munkám, hiába ajánlgatta az orvos. Amikor viszont tényleg nehezemre esett, kértem.

Második terhességnél viszont szigorúan feküdnöm kellett (más okból), az ellen nem küzdöttem.

2020. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a munkám felében fizikai munkát végzek, sokszor 25-30 kg-t emelgetek. Ha eljutok oda, és a céggel tudnék egyezkedni egy más munkakörben, biztos, hogy a végsőkig húznám.

Viszont, ha nem tudnánk megegyezni a munkahelyemen, akkor igénybe kellene venni a tp-t.

2020. nov. 28. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!