Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenőlegesen is igényelhe...

Visszamenőlegesen is igényelhető a csecsemőgondozási díj? Részletek lentebb!

Figyelt kérdés

Hivatalos oldalon írták a CSED-ről:


"Visszamenőlegesen is igényelhető a csecsemőgondozási díj?


Az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet érvényesíteni a csecsemőgondozási díj iránti igényt. Az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától lehet megállapítani."


Ezen az oldalon találtam ezt az infót:


[link]


Kire vonatkozik ez?


Mikor van ilyesmire lehetőség?



2020. nov. 30. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk januárban megszülsz, de csak júniusban adod be az igénylést, akkor kiutaljàk neked az összeget januártól visszamenőleg.


Tehát ugyanaz a jogosultság feltétele ebben az esetben is, mintha azonnal igényelnéd a szülés után.

2020. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok. Meg annyi, hogy a szamitas is ugyanaz, mintha szuleskor igenyelned. Tehat a jogosultsag kezdetetol (ami legkesobb a szules napja) fognak visszaszamolni 3 honapot es az elotte levo 180 napot. Ebbol fogjak kiszamitani a CSEDet.

Tehat a kesobbi igenylessel nem lehet trukkozni, a jogosultsag feltetelei es a szamitas modja ugyanazok. Annyi, hogy a visszamenoleges igenyles “segit” a későn észbekapóknak, vagy akiket nagyon elhavaz a babázás és elcsúsznak az igényléssel :)

2020. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Bizony igy van.

Annyi, hogy ha jovo julius utanra meg atnyulik a jogosultsag, akkor a julius 1. utani napokra mar a magasabb CSED osszeget kapod majd. Az elotte levo idoszakra a 70 %-os szabaly vonatkozik.

2020. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az információkat ;)


Nem szándékoztam nagy trükk bravúrt véghez vinni.

De jó tudni, milyen lehetőségek vannak, és mik nem :)

2020. nov. 30. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. HR-es es kismama is, igy nagyon figyelem az infokat. Nem teljesen ertem a lepontozast. Bar teny, hogy a rendelet meg nem jott ki, de Novak Katalinek ugy adtak be a modositasi kerelmet a CSEDre, hogy aki 2021 julius elsejen még eppen aktualisan CSEDen lesz, az attol a naptol fogva megkapja a magasabb (100% alapbol) szamolt CSEDet.
2020. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le. Én hasznosnak jelöltem a válaszod.
2020. dec. 1. 00:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!