Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 éves általányadozóként mire...

1 éves általányadozóként mire tarthatok igényt és havi lebontásban ez mennyit jelent? többi lent...

Figyelt kérdés

2022-ben váltottam ki az e.v. előtte nem volt bejelentett munkahelyem.

Most viszont szeretném megtervezni, hogy milyen bevételem lesz ha megszületik a baba. Köszönöm



ápr. 23. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Koszos a kristálygömböm, sajnos nem látom, mennyi volt a járulékalapod...
ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A havi bevételem átlagban ha elosztom ugye 12 hónapra akkor 550.000 volt.
ápr. 23. 12:00
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

nem a bevételedet, hanem a járulékalapodat kérdeztem.

550 bevételből lehet a jövedelem 55ezer is...


Rááldozol pár ezret és elmész egy tb-tanácsadóhoz, ha a köynvelőd nem ért hozzá.

ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyi a jövedelmem is. Nincs költségem : )
ápr. 23. 12:15
 5/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam hátha van is valaki aki tapasztalt és kedves és szívese elmondja a nekem ezt a hasznos információt
ápr. 23. 12:16
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Van bevételed. Ez oké. Ez a vállalkozásod pénze, nem a tied.

Ebből veszel ki x forintot, az a jövedelmed. Ez lehet az egész 550ezer, de lehet akár 25Ft is. Nagyon nem mindegy. Ezt meg mi hasracsapás alapon nem tudjuk. A könyvelődet kérdezd meg, mi az a jövedelem, ami után a járulékokat fizetteti veled.


Egy könyvelő.

ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

átalányadózó vagy, hiába tudom a bevételedet, ebből nem derül ki a jödevelem, mert nem tudom, milyen költséghányadba tartozik a tevékenységed.

Nem tudom, mennyi a minimum járulékalapod, mert nem tudom, szakképesítéshez kötött a tevéknység vagy nem...


Hasznos információt akkor lehet adni, ha értelmesen kérdezel, és tudod, mit akarsz tudni.

Az utolsó járulékbevallásban mondjuk márciusra mennyi volt a járulékalapod?

ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

6, ha tényleg könyvelő vagy, ásd el magad.

Átalányadózó. Milyen kivétről hadoválsz neki???

ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
ó, itt mindig van egy könyvelő, egy védőnő, egy óvónó, egy akármi. De te nem vagy könyvelő, 6.
ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tisztán minden adóbefizetés után megmarad 550.000 havonta. A könyvelő is azt mondta ezt az összeget veszik figyelembe.
ápr. 23. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!