Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy/honnan számolják ebben...

Hogy/honnan számolják ebben az esetben majd nekem a Csed-et/Gyedet?

Figyelt kérdés

2021 május 31.-én van a szülés várható időpontja, de valószínű már 28 nappal előtte igénybe fogom venni a csedet, vagyis ha tartjuk magunkat ehhez a dátumhoz május 3.-tól kérem a folyósítást. Most az igénylés napjától vagy szüléstől számolják itt vissza a 3 hónapot és úgy a 180 napos bért nézik.

Ha szüléstől számolom akkor szeptember -február időszakot nézik majd, igaz? Ha 28 nappal hamarabb értelemszerűen aug-januárra tolódik ez nem?


Valamint mennyire kellene, hogy bejelenetve legyek, hogy a gyed maximum összegét is megkapjam a 2 évre? Lehet megtudom beszélni a munkáltatómmal, hogy ez időszak alatt visszamenőleg emelje meg a bruttó bérem, csak tudnom kéne mennyit harcoljak minimum ki. És akkor gondolom ugyanazt az időszakot fogják nézni úgy olvastam.

Köszönöm a segítséget.



2020. dec. 1. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez a visszamenőlegesdi nem biztos,hogy működik!
2020. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg nem emelnek fizetést.
2020. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. Az állam nem hülye. Nincs ilyen hogy utólag megemeltetem és hawaii. Az eredetileg érintett hónapokban folyósított és bevallotta bért kell alapul venni. Utólag azért enyhén gyanús lenne ha benyújtanak egy onellenorzest aztan gyorsan csedet számolnak belőle... ráadásul mindezt hosszú hónapokra tekintettel. A munkáltatónak havonta kell bavallania a járulékokat. Nem lehet ezzel jatszadozni.

Ha korábbról indítod a csedet en úgy tudom, akkor is a szules várható időpontjától számolnak.

2020. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De amúgy engem érdekelne, hogy gondoltad ezt a visszamenőleges emelést. Egy összegben kifizetne neked a munkaltatod többszázezer vagy millió Ft-ot? Vagy csak “papíron”? De ugye azt tudod hogy neki akkor is be kene fizetnie többszázezer járulékot és adót. Mi a te munkaltatod? A Mikulas? Most tekintsünk el attól, hogy ez amúgy technikailag hogy (nem) lenne lehetséges. Őszintén érdekel hogy gondoltad.
2020. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igazából én megértem amit írtok és elfogadom. Nem kell leszólni mert csak agyalok, hogy lenne jó és ne szívjam meg. Egyik ismerősöm mondta, hogy neki megemelték utólag arra az időszakra. Őszintén ezért gondoltam, de már nem tudom mit gondoljak... Mert ez alapján hülyeség
2020. dec. 1. 15:16
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy kaptam magasabb gyedet,hogy ki lettem jelentve,átmentem kicsit más helyre dolgozni,majd vissza az eredeti helyre magasabb bruttóval.
2020. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olyan hatalmas mozgástér nincs benne. A max összeg is 169 ezer, még az se túl sok.
2020. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi a bruttó béred most, de nem járnál jobban ha nem igényelnéd 28 nappal korábban a CSED-et, csak a szülés idpőpontjától? úgy egy hónappal tovább kapnád a július 1-től járó emelt CSED-et is nem?
2020. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8 a július 1-es emelés miatt szerintem mindenképp jobban járna úgy...
2020. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy gondolom, csak jó lett volna tudni a bruttót is a tanácshoz. Bár utólag úgysem tud a munkáltató bruttót emelni, ebből a szempontból tényleg mindegy is. Amúgy kérdező, jelenleg bruttó 322ezernél jár már a max GYED, jövőre ha változik a minimálbér akkor változik ez az összeg is.
2020. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!