Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben miből számolj...

Ebben az esetben miből számolják a TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t?

Figyelt kérdés

Vajon az alábbi szituációban kaphatok-e TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t, és ezeknek mi lesz a számolási alapja?

13 éve van folyamatos, bejelentett munkaviszonyom (1-2 nap megszakítással a munkahelyváltások miatt), előtte nappali tagozatos főiskolás voltam 5 évig.

Utolsó munkahelyemnél 2008 augusztusa óta vagyok folyamatos munkaviszonyban.

2010 áprilisától októberig táppénzen voltam,

2010 októbertől TGYÁS-on, GYED-en, most GYES-en vagyok 2013 október végéig.

2014 március elejére várjuk második gyermekünk születését, magyarul a GYES lejárta után fogok szülni,a GYES lejárta és a szülés között nincs 180 nap (Ha most lemondom a GYES-t akkor sem lesz meg :-s ).

Az orvosom erősen javasolja, hogy ne menjek vissza dolgozni szülésig, hanem menjek táppénzre jelenlegi állapotom miatt (kisebb gondok vannak a méhlepénnyel, és volt már egy vetélésem is sajnos) Nem szeretnék még egy vetélést, szóval szerintem hallgatok a dokira.

Ha jól értem a szabályozást, kapok majd TGYÁS-t (de nem vagyok benne biztos :-s ).

1., Ha kapok, akkor az eredeti szerződéses bérem alapján fogják számolni, vagy a minimálbér alapján?

2. , A GYED-et, GYES-t melyik alapján fogják számolni?

3., A GYES vége és a szülés közötti táppénzt miből fogják számolni?

Gondolom, hogy a munkaadóm nem fog felmondani, én sem szándékozom, tehát a szülés időpontjában is állományban leszek náluk.

Előre is köszi!!!



#táppénz #GYED #TGYÁS #GYES #számolási alap
2013. szept. 27. 08:12
 1/2 A kérdező kommentje:

Remek :-s az OEP-nek írt levelemre a szabályzatuk egy részletét küldték vissza. Bahhhhh... Pont ez az, amit nem tudok kibogozni :-(

Valakinek van ötlete?

2013. okt. 8. 20:27
 2/2 A kérdező kommentje:
OK, kiderült: A szerződés szerinti béremből.
2013. okt. 28. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!