Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő elintézni a babavár...

Mennyi idő elintézni a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés

Az elejétől a végéig mennyi időbe telik a procedúra?


Jövő szeptemberben lesz meg a 3 év jogviszonyom, és ahhoz szeretnénk igazítani a baba jövetelét, szóval hogy a babavárót fel tudjuk venni még mielőtt megszületik, emiatt kérdezem.



2020. dec. 4. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz igazítani. Fel lehet venni bármikor csak ha megszületik be kell mutatni a papírokat. Mi is akkor vettük fel mikor még nem voltam terhes. Amúgy kb egy hónap volt vagy másfél.
2020. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Ki kell kérni a tb igazolást, érre hagyjátok 2 hetet.

Összeszeditek a munkáltatói igazolást, házassági anyakönyvi kivonatot.

Bankban ha minden megvan, nincs hiánypótlás, max. 1 hét. Aláírás után 5 perc.

Szóval a 3 év másnapján kell tb igazolást kérni, febr, márciusban indulhat a babaproject 😉

2020. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 1 hónap volt.
2020. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok, azt viszont érdemes átgondolni, hogy tudsz-e még dolgozni, hogy a tappenz lesz- e bevételként feltüntetve, stb, rákérdeznék a bankban, hogy a hitelbiralaton úgy is megfeleltek- e.

Munkakörtől függ persze, azt meg hogy veszélyeztetett leszel-e nem tudod előre.

Szóval lehet érdemes lenne együtt indítani a babagyartast és a hitelkérelmet.

2020. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor felvehetitek a babavárót, menet közben is, csak a terhesség betöltött 12. hetéig fizetni kell a törlesztőjét. Amúgy én a tb igazolásért személyesen mentem el, azt azonnal kiadták, a munkáltatói igazolásomra vártam két napot, minden papírt bemutatva, a hitelkérelem aláírását követően azt hiszem 3 napon belül már meg is volt az utalás (mi annál a banknál vettük fel, akiknél a lakáshitelünk van, szóval nem nekünk utalták, csak jött az e-mail, hogy akkor mostantól 10 millióval kevesebb a lakáshitelünk és a törlesztő így és úgy alakul).
2020. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodnak meg van a 3 év akkor nem kell várni.


Nálunk az én tb lett kikérve,mert férjemnek 2 hónap híján hiányzott (akkor épp munkahelyet váltott és az ígért 1 hónap helyett 2 hónapot volt napi bejelentéssel - ez miatt nem volt jó az ővé)

Ennek ellenére a férjem az igénylő az adós én meg az adóstárs mert én meg gyesen vagyok.

Bő 1 hónap 1.5.volt.

2020. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi tavasszal az covid elso hullama alatt inteztuk. Igy csomo minden ment online meg nem is kertek annyi papirt mint egyebkent. A TB igazolast is magyarorszag.hun keresztul kertuk es kaptuk. Csak alairni kellett a bankba bemenni. Max 3 het volt.
2020. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi is tavasszal vettük fel. Kb 1 hét alatt meglettek a papírok. 1x voltunk a bankba, akkor már írtunk is alá. Ez kb 2órát vett igénybe. 2 nap múlva a számlánkon volt a pénz.
2020. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Tudom, hogy hamarabb is fel lehet venni, nem csak akkor amikor már terhes vagyok, de nem szeretnénk hamarabb, mert nem olyan sürgős az a pénz, és ha így vesszük fel, akkor 3 évig nem is kell elkezdeni visszafizetni.


De ugye mivel szeptemberben elején lesz csak meg a 3 év jogviszony, rászámolok mondjuk a biztonság kedvéért 1 hónapot az ügyintézésnek, szóval úgy kell időzíteni, hogy leghamarabb októberben születhet a baba :D

2020. dec. 4. 20:17
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi is felvettük, aztán nem jön össze a baba, szóval totál kivagyok 😔

Igaz van egy gyerekük, de ő még ezelőtt született.

Nagyon rizikós ez az egész. Jól gondoljátok meg, főleg, ha nem fontos annyira az a pénz.

2020. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!