Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki jogosult a csokra és mikor...

Ki jogosult a csokra és mikor lehet igényelni, mit takar?

Figyelt kérdés

Első terhesség, tul vagyok a 12 héten.

Mikor érdemes megigényelni, házfelujításra szeretnénk használni ,

egyáltalán jogosultak vagyunk-e egy gyerek után?


2020. dec. 8. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Először is:

Hány gyereket szeretnétek? Egy gyerek után is jár csok persze ehhez sok minden kell.

Pl 3 év folyamatos munkaviszony

Házasság

Ezek a legfontosabbak.

De felvehetitek a babavaro kölcsönt is, és azt arra költitek amire akarjátok. Mind a kettő felveheto egyszerre is akár. A babavaronal a lényeg hogy mivel már terhes vagy, most kell felvennetek máskülönben nem számít bele a babavaroba csak a csokba. És mivel terhes vagy, nem is kell fizeznetek egészen 3 évig, ha jön a második baba megint 3 évig befagyasztjak, és elis engedik azt hiszem a 25 v 30%at a hitelnek.

2020. dec. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
A kölcsönt, hitelt évek múlva is, de vissza kell fizetni.A család mellett nem kellemes a törlesztés.A gyerekek kinőnek mindent cipőt, ruhát és nem tudsz dolgozni mellettük.Nem biztos, hogy jó dolog tartózni.Én biztos nem venném fel.Nyugodtan szeretek aludni.
2020. dec. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A csok nem hitel..



Felújításra csak abban az esetben tudod felvenni ha jelenleg van elég tőkéd. Ugyan is a csok felújításra VISSZAIGÉNYELHETŐ. Tehát előbb bele kell saját zsebből invesztláni és csak utána kapod vissza. Természetesen ha minde kritériumnak megfeleltetek előtte.



Minimum 2 gyermek után lehet igényelni

Házasság

Legalább 1 év munkáltató álltal biztosított tb kell megszakítás nélkül.

3 gyermek után már 2 év igazol tb viszony kell

Fontos hogy a földhivatalban a papirok rendben legyenek. Ne legyen a házhoz hozzáépítve ami nincs lepapírozva.

Fontos hogy minden fel legyen tüntetve a házon belül.


Mi amikor jött az értékbecslő kérdeztük min szokott bukni a dolog. Azt mondta olyan banális dolgokba is belekötnek, hogy mondjuk nincs fűtés a fürdőben.


Nekünk szerkezetkész házra sikerült most.

2020. dec. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm1es.

Mindnek igaza van, a 2esnek is részben. Ezért is sokáig gondolkodtunk a babaváróvan mert utáljuk a hiteleket.

De gondoltuk mindenképpen szeretnénk kistesót is a babának igy holnap fogjuk megigényelni ha minden jó lessz.. a tb igazolást is sikerűlt megkapni l

és sietnunk kell mert nemsokára jön a babó..ennyire elhúztuk..

Akkor a csok csak 2 gyerek után lehet.. köszi !



3as köszi neked is h a részletekbe belementél!


habár nem értem mit takar az h :" Ne legyen a házhoz hozzáépítve ami nincs lepapírozva." -nálunk példaul levan pappírozva a házhoz épített istálló rész de helyette inkább szobát -furdőt szeretnénk- kérdéses ha lehet..


ennek sem igazán értem a miértjét..: "mondjuk nincs fűtés a fürdőben." - ha felujítani akarunk akkor alapból fogunk tenni fűtést nem arra van alapból lakásfelujitási csok?

Ezért is nemigazán értettem ezt a csokos dolgot,

de sokat elmondtatok plusz utánnanézek, amugy kösz,

irhattok!

2020. dec. 10. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha hozzáépítettél a házhoz amire nincs engedélyed, nincs bejegyezve. Belső átépítéshez nem kell engedély. Ellenben ha változik a ház m2 ami nincs a papíron az baj.

3# voltam.

2020. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!