Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed igényléséhez kell a baba...

Gyed igényléséhez kell a baba lakcimkartyaja is vagy elég az adokartya és szül anyakönyvi kivonat és tajkartya?

Figyelt kérdés
Lakcímkártyát elhagytuk a kicsinek és most új munkahelyről újra igénybe kell vennem a gyedet nem emlékszem a lakcím kártya is kellet e hozzá mármint a babae.

2020. dec. 17. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Kell. Hiszen azzal igazolod, hogy egy lakcímen laktok.
2020. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Amikor elhagytad, miért nem csinaltattál újat? Nem is kell rá napokat várni, kérsz időpontot, max 10 perc alatt oda is adják..

És kell a gyed igényléshez.

2020. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
őőő... miért kell újra a GYED? azt a szülés előtti munkabérből számolják, ha meg is szűnik közben a munkahelyed, passzívan akkor is kapod továbbra is...
2020. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem végül is nem kellet a lakcím mert írásban kijelentetem hogy velem egy lakcímen lakik a lányom

Passzív jogviszony pedig azért nem játszik mert ahol dolgoztam tb kifizető volt de az új helyem is.

Ha új helyem nem tb fizető lenne akor fizetne a régi helyem végig passzív jogviszonyban.


Jogilag mindenkep szabályos mert állami cégből mentem másik állami cégbe Nemzeti Kukaholdingtol a MÁV hoz mentem


1 probléma volt asszonyomnak kell majd lemondó nyilatkozat újra.mert alapvetően neki járna a gyes 28500 Ft mert ő meg nem dolgozót neki csak gyes jár


Nekem dolgozó férfiként a gyed jár 150 e kb +

Csak ezt újra igazolni kell


Valahonnan igazolást szerzünk hogy asszonyom nem tart igényt a gyesre és jók leszünk

2020. dec. 18. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

jaaaaa, oksa, így már más, persze, hisz aktívan dolgozol :)

a párodnak a TBt fizetitek? Ha nem dolgozik? az kell, és nektek kell jelezni, havi 7000ft kb

2020. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!