Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 hetes újszülött baba papírja...

3 hetes újszülött baba papírjai (születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya és TAJ kártya) nem érkeztek meg. Ki tud segíteni, hova forduljanak?

Figyelt kérdés

Közeli ismerős párnak babája született. A kicsi már 3 hetes, de még semmilyen papírja nem érkezett meg. Az anyukának a kórházban azt mondták, hogy 3-4 napon belül belül postán fogja megkapni a papírokat.


Nagy bajban vannak, mert így az őket megillető juttatásokat sem tudják megigényelni egyenlőre, illetve a védőnő szerint orvosi vizsgálatra sem vihetik a kicsit, amíg semmilyen papírja nincs!


Mihez kezdjenek, hol tudják megsürgetni a dolgot, kinél érdeklődjenek?



2015. márc. 13. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A taj-t postán küldik, a többiért személyesen kell bemenni.
2015. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A születési anyakönyvi kivonatért és a lakcímkártyáért úgy tudom a szülőnek kell elmenni vagy vissza a kórházba, vagy az okmányirodába, ezt a kórházban mondják meg, lehet valamit félreértett az anyuka. A TAJ kártyát postán küldik, az kb. 3 hét. De annak a számát meg az oep-től kikérhetik, és akkor meg tudják igényelni a juttatásokat még azelőtt, hogy kiérne. Addig meg az anyuka TAJ kártyájával ellátják a kicsit.

Szerintem hívja fel a kórházat az anyakönyvi kivonat és a lakcímkártya miatt.

2015. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 hét alatt jött meg a Taj kártya,az anyakönyvi kivonatért nekünk kellett bemenni,és ott kaptuk meg a lakcímkártyát is.Valóban addig nem tudják megigényelni a dolgokat,de ellátni,ellátják a kicsit.Az anyakönyvi kivonat egy hét alatt megvan,azt már tuti eltudják hozni,a taj számról meg tud adni az oep egy igazolást.
2015. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi múlt héten kaptuk meg a TAJ kártyáját, 2,5 hetes volt. Az egyszeri anyaságit 6 hónapig lehet igényelni, a családi pótlék igénylését a szülést követő 2 hónapon belül el kell indítani, hogy megkapják már az elsőt is. A szül. anyakönyvi kivonatért és a lakcímkártyáért nekünk a Kórházba kellett menni a finanszírozási osztályra, előtte le kellett adnom a személyimet és a lakcímkártyámat, anyukaként.
2015. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök érdekes, nekünk mindent kiküldtek postán. :o


A babámat úgy látták el, amíg a TAJ-kártyája meg nem jött, hogy a receptre, zárójelentésre az én TAJ-számom került, az első számot változtatták meg. Később a gyógyszertárban meg mindenütt ahol ez a szám szerepelt, átírták.


Egyébként ez a 3-4 nap... én a MÁK papírját vártam nagyon a babakötvényről, azt mondták, két héten belül jön, de már rég elmúlt 2 hónapos a kicsi, mire megérkezett.


Isten malmai lassan őrölnek, a magyar bürokráciáé még lassabban.

2015. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3-4 hét alatt lett meg minden és postán küldték az összeset. (De gondolom azóta már megkapták.)

Egyébként orvosi ellátás jár a babának, mert már a kórházban kap egy technikai TAJ számot a pici és ha megvan a valódi szám, akkor átírják a szükséges helyeken. (Nekünk a kórházba kellett telefonon utólag bediktálni, meg a gyerekorvosnál leadni.)

2015. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!