Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED összege ugyanannyi...

A GYED összege ugyanannyi kéne legyen, mint a CSED volt?

Figyelt kérdés
November 13ig voltam Cseden, majd utana a maradek novemberi gyedet csak tegnap kaptam meg. Viszont a 2 osszege (felhavi csed+fel havi gyed) egy jo 30 ezerrel kevesebb, mint amiket előtte valo honapokban kaptam Csedként. Ennek igy kell lennie? Illetve a gyed melle a közleményben oda van irva, hogy tappenz. Ez nektek is igy van? Csak azert kerdezem, merr mikor utoljara kaptam egy utalast tappenz néven, azt vissza kellett utalnom az Államkincstárnak :D
2020. dec. 19. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a gyed összege nem ugyanannyi.

A bruttó csedből csak szja-t vonnak, a gyedből 10 %-kal többet.

2020. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez lesz a megoldás, köszönöm szépen 🥰
2020. dec. 19. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen függ attól, hogy mennyit kerestél korábban, de sarkítva:

- A CSED összege a korábbi béred 70%-a kb., amiből még 15%-ot adózol.

- A GYED összege a korábbi béred 70%-a kb., ami nem lehet több, mint a minimálbér duplájának 70%-a, amiből még 25%-ot adózol.


Vagyis ha viszonylag jó béred volt, akkor a két juttatás között kb. ég és föld a különbség. Nekem pl. több, mint megfeleződött a maximális GYED-del.

2020. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat a csedem 184 ezer volt, most kb egy honapra kiszamitva a gyed 155 ezer lett.
2020. dec. 19. 12:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!