Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt kerhete...

Családi adókedvezményt kerhetem majd egyösszegben tavasszal ha idén munkanélküli voltam vagy csak a férjem kérheti?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizettél annyi szja-t, akkor kérheted te. Ha egész évben munkanélküli voltál, akkor nem fog menni.
2020. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed végig dolgozott, akkor céleszerűbb, ha ő igényli majd vissza egyössszegben. Neked nem is lenne miből érvényesíteni, ha munkanélküli voltál, hiszen nem volt adóköteles jövedelmed.
2020. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aktív korúak ellátását kapom, 22.800 Ft meg 12.200 családi pótlék
2020. dec. 22. 22:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy lehet válás lesz a vége és ezért akarom, hogy én igényeljem mert képes lesz nem ideadni majd hiába én nevelem a gyereket
2020. dec. 22. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Hat ha valtok,akkor az tudja igenyelni,akinel el van helyezve a gyerek. Legalabbis igy logikus. Hisz csaladi adokedvezmenyhez kell hazassagi anyakonyvi kivonat (ergo hazasnak kell lennetek), vagy pedig bejelentett elettarsi viszony, de nektek mar egyik sem fog fennallni,es ha te leszel a gyerekkel, akkor valszeg te igenyelheted csak.
2020. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A közös felügyelet azt jelenti, hogy az egyik szülőnél maradó gyermeket érintő ügyekben (nevelés, iskolaválasztás stb.) a másik szülőnek beleszólási joga van, elviheti őt meghatározott időre, szünidőre. Azonban – már a válás kimondása előtt is – a családtól különélő félnek megszűnik, illetve csak a külön háztartásába vitt gyermek tekintetében marad fenn a családi pótlékra és ebből következően a családi kedvezményre való jogosultsága.

Ezt talaltam.

2020. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy nem lesz mit igényelned, mivel NINCS ADÓKÖTELES jövedelmed. Aktív korúak ellátása nem képez adóalapot, ezért abból nem tudsz mit visszaigényelni.
2020. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!