Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A párommal most várjuk az...

A párommal most várjuk az első közös babánkat. Nem vagyunk házasok, sem élettársak, de együtt élünk. Bejelentett munkahelyen dolgozom. Ha a párom 91 napos terhes lesz, kaphatok-e családi adókedvezményt? A párom regisztrált munkanélküli.

Figyelt kérdés
Családi adókedvezmény
2013. máj. 18. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Mi is igy jártunk sajnos. Csak ha házasok vagytok, de ha meg születik akkor vissza lehet igényelni következő évben.
2013. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem, sajna. Csak akkor kaphatsz Te adókedvezményt, ha megszületett a baba és van apasági nyilatkozat, illetve ha házasok vagytok. Addig a törvény nem ismer el téged apaként. Mi szintén hasonlóképpen jártunk, nem vagyunk házasok, együtt élünk ugyan, de papíron más a bejelentett lakcímünk. Nekem kellett a fizetésem után igényelni a kedvezmény, ami után nekem kevesebb összeg jár, de a párom keresete után a maximális adókedvezményt, 10 000 Ft-ot kaphatnánk. De mivel a törvény szerint egyelőre ő még nem apa, így nem jár. A párom munka- és bérügyis, onnét tudjuk.
2013. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne!!!! Mi is így vagyunk, ráadásul különböző a lakcímünk is és jár a családi adókedvezmény!!!!
2013. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Nekünk már van egy közös kicsink, most jön a következő, így lehet azért jár. De menjetek be regisztráljátok magatokat mint élettársak és akkor le van tudva! :D

2013. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha együtt éltek, miért nem vagytok élettársak?
2013. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Munkanélküliként nem jár adókedvezmény. (Eleve a munkáltatódnál kell leadnod a nyilatkozatot! Ők továbbítják...) Egyébként persze jár, alapból az anyának, terhesség alatt, házasság esetén az apának is, születés után pedig megigényelheti az apa.

És mivel nincs róla hivatalos papír, ezért az állam élettársaknak sem tekinti a Kérdezőket. Van rá lehetőség, hogy hivatalosan bejegyeztethessétek, hogy élettársak vagytok. De úgy tudom, drágább az eljárás, mint maga a házasság. (Házasodni egyes helyeken úgy is lehet, hogy nem kell fizetned az anyakönyvvezetőnél...)

2013. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!