Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár szabadság GYES után, ha...

Jár szabadság GYES után, ha közfoglalkoztatásból jöttem el szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Közfoglalkoztatott voltam, amikor született a gyerekem. Nem mondtam fel, onnan jöttem egy GYED-re. Áprilisban jár le a GYES, akkor lesz a fiam 3 éves. A kérdésem az, hogy jár e utána az elmúlt 3 évre visszamenőleg szabadság, vagy ez közfog.-ra nem érvényes? Illetve, mit kell tennem, ha lejár a GYES? (Azon kívül, hogy elmegyek dolgozni, és nem szeretnék újra közfog. lenni.)

Köszönöm szépen előre is a normális válaszokat!



2021. jan. 14. 16:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értem, miért csodálkozik erre rá itt mindenki?! Ez erre mindennapos dolog, hogy közfoglalkoztatásból megy el valaki szülni (kis faluról beszélünk, ahol sok más munkalehetőség egyáltalán nincs, eljárni sem tud az, akinek nincs saját autója pl, mert 1-2 buszon kívül semmi más tömegközlekedési opció nincs). Persze, a legtöbbjük olyan, hogy megállás nélkül szül, csak, hogy ne kelljen dolgozni, tehát tőlük sem tudok érdemleges infót kapni. Én meg pont nem ilyen vagyok, nekem elég 1 gyerek, én dolgozni szeretnék a továbbiakban.


A negatív kommentek nem hatnak meg, főleg, ha valaki direkt csak megsértődni jött ide. Nem az én hibám, hogy más nem kapott GYED-et, én meg igen, de az biztos, hogy itt mindenkinek jár, aki közfoglalkoztatásból megy el szülni. Azt nem tudhatom, máshol hogyan működik. Az arrogancia meg végképp nem itt kezdődik. Meg az sem érdekel, hogy ki mennyire látja ezt 'sántító sztorinak'. Mégis miért hazudnék, amikor pont, hogy segítséget szerettem volna kérni?!

A bérpapíromon rendesen fel volt tüntetve, hogy GYED-en vagyok. A kérdést ott valóban elírtam véletlen(!), hogy nem 3 évre visszamenőleg igényelnék szabadságot, hanem a GYED idejére, tehát amíg élt a munkaviszonyom, amit bizony meghosszabbítottak és alá is írtam akkor az új szerződést. (Bár, azt még hozzátenném, megszüntető papírt azóta sem írattak alá velem és nem is kaptam. ) A munkaügyis ügyintézőm egy idióta, ő mindig annyit mond, nem tudja, kérdezzem meg itt a polgármesteri hivatalban, innen meg természetesen küldenek vissza a munkaügyhöz - kb. egy soha véget nem érő kör.


Ennyi információval tudok szolgálni, amit már leírtam, ennyit tudok én is. Ha többet tudnék, nyilván nem kérdeznék.

2021. jan. 16. 13:13
 12/19 A kérdező kommentje:
9-es, Neked köszönöm az értelmes választ!
2021. jan. 16. 13:16
 13/19 A kérdező kommentje:
Vagyis a 10-es válaszolónak köszönöm!
2021. jan. 16. 13:17
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező. Ha van berpapirod, azon rajta vannak a ki nem vett szabadságok napban és vagy oraban feltüntetve. Probléma megoldva. 🤷🏼‍♀️
2021. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14-es. Igen, az rajta van (egy évre 20 nap) csak azt nem tudtam, hogy az valóban jár is, vagy csak ott van, mert hivatalosan rá kell, hogy írva legyen... Ugyanis, mint ahogy az előző válaszokban is látható, egyesek szerint még csak munkahelynek sem minősül.


Egyébként azóta sikerült beszélnem egy ugyanilyen helyzetben lévő szülővel és mondta, hogy jár a 20 nap szabi, plusz utána még 90 nap álláskeresői támogatás is, mivel megvolt az 1 év munkaviszony. :)

2021. jan. 16. 19:03
 16/19 anonim ***** válasza:
Hat akkor ennyi. De elég szar berpapir lehet ami nem felel meg a szabályoknak, ha nem egyértelmű róla. Úgy kell feltüntetni, hogy: alalpszabadsag 20 nap kivett hónaponkent bontva és: még kivehető x nap. De ha meg munkahelynek minősül, akkor kérdezz rá, hogy a gyermek után járó +2 nap jár e. Nyilatkoznod kell róla, ha jár. És akkor már 22 🤷🏼‍♀️
2021. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: munkaviszonynak minősül, vonnak belőle mindent, nem is értem, más miért mondja, h nem az. Sajnos én is voltam közfoglalkoztatott. 😓 Csak 20 nap, semmi több. Most mennyi a bruttó?
2021. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Közfogisnak nem jár a gyermek utáni pótszabadság csak a 20 nap, ahogy fentebb is írta valaki.
2021. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, az is több a semminél 🙂
2021. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!