Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák, akiknek már van...

Anyukák, akiknek már van otthon egy 2ev alatti gyerkőc, és lett kisteso, csed-et kaptatok ugyanugy a 2.-ik gyerkőcre, mint az elsőre?

Figyelt kérdés

2018.11.07-tol van munkahelyem, rendesen be vagyok jelentve.

2019.07.30.tol eljöttem táppénzre, azt kaptam míg meg nem szültem, 2020.01.29-én szültem, utána csedet kaptam fel évig. Most ugye GYED jár, ám időközben újra babat várok, várhatóan szeptember középre születik meg a kistesó:)

A kérdésem az, hogy akkor jár nekem a csed a 2.-ik gyermekre?

Olyat olvastam, hogy igen jár, mivel a munkaviszonyom ugyanugy fennáll, állam fizeti és nem a munkahely. Én ebbe eléggé tájékozatlan vagyok, sose voltam ebben a toppon.

Tehát ha jól értelmeztem nem a gyedet kapom majd, hanem akkor fel évig megint csed(bruttó 100% Juli 1tol) utána a GYED, igaz?



2021. jan. 25. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kicsire ugyanúgy kapod 168 napig a csedet, utána gyedet.

A nagyra pedig az éppen aktualitásat.

2021. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor ha a nagyra GYES jár, a kicsire meg majd GYED, akkor egyszerre fogom kapni azokat is?

Köszönöm előre is!

2021. jan. 25. 21:17
 3/4 Derjaderja ***** válasza:
100%
Igen. De a gyest igényelni kell, amikor lejár a gyed.
2021. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, úgy lesz, bár meg nagyon messze van. Az első kérdés lesz az esedékes, nem is tudtam, hogy egyszerre fogom kapni a GYED et és a Csed-et.

Köszönöm a válaszaid!

2021. jan. 25. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!