Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Gyes utalása mikor történik?...

A Gyes utalása mikor történik? Ha töltöm ki az igénylő lapot,mit írjak ahhoz,hogy mikortól folyósítsák a gyest? Március 1-et vagy február 22-ét,amikor a kisfiam betölti a 2 éves kort?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 14:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy február 23 esetleg,egy nappal a születésnap után? Nem tudom,február 22-ére még gyed jár-e vagy az már gyes.
2021. febr. 11. 15:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A születésnapja utáni napot kell beírni. 21 nap a maximuma az ügyintézésnek.
2021. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor február 23-at írok majd.
2021. febr. 11. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a 2. születésnapot követő naptól jár, ha előtte GYED-et kaptál. Ha mindent rendben nyújtasz be, akkor az ügyintézési határidő 8 nap, ha hiánypótlást írnak ki, akkor 60 nap. Ha külföldi érintettség (pl. munkaviszony, lakóhely) is képbe kerül, akkor nincsen jogszabályban rögzített határidő (a közhiedelemmel ellentétben).
2021. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor február 23 a megfelelő dátum,amit írni kell. köszönöm
2021. febr. 12. 09:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,gyedet kaptam,és akkor 22-én még gyed van,a lényeg ez,ezt nem tudtam,ezért voltam a dátumban bizonytalan,hogy február 22 vagy 23 kerüljön a papírra.
2021. febr. 12. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!