Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lányom ikreket vár, most 15...

Lányom ikreket vár, most 15 hetes. Milyen juttatás(ok) jár neki a terhesség alatt és után? Köszönöm, ha segítesz. :)

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Terhesség alatt jár a munkabére, ha keresőképtelen lesz, táppénz.

HA megszült, anysági támogatás, családi pótlék alanyi jogon, pénzbeli ellátásként csed majd gyed, a feltételek fennállása esetén.

2021. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
A lányod felnőtt ember létére nem tud ennek utánanézni...?
2021. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 2 magzatvután a vsakádi adókedvezmény már jár

40000


Amúgy ha a jogosultsága megvan, akkor csed jár neki

Majd gyed

Gyes pedig magasabb összegű, ez alanyi jogon, ahogy a családi pótlèk összege sem csak dupla lesz.


Terhesgondozás meglétével magasabb összegű anyasági segély is igényelhető

2021. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

- A terhesség 91. napjától kezdve jár a családi adókedvezmény (ikrek esetén nettó 20.000 ft/hó/gyerek). Ha az anya nem tudja kihasználni, az apa is kérheti az egészet vagy egy részét.

- Érdemes a lakóhely szerinti önkormányzatnál is érdeklődni, előfordul, hogy ők is adnak valamilyen egyszeri támogatást vagy ajándékcsomagot a gyermekszületés alkalmából.

- Több helyen jár utazási kedvezmény, pl. a kisgyermekes bérletet lehet váltani a bkv-s járatokra

- Alacsony jövedelem esetén elképzelhető, hogy a baba miatt a családban az egy főre eső jövedelem annyira lecsökken, hogy egyéb önkormányzati támogatások is igényelhetők, ezekről helyben kell érdeklődni

2021. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség 91. napjától kezdve jár a családi adókedvezmény


Nemnem, magzat 91 nap. Két hét különbség, és bizony láttam ellenőrt, aki visszafizettette, mert pont hónapváltás volt a kettő közt.

2021. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5


Ez gyönyörű


A magzat korát úgysem lehet tudni pontosan ;)


Az önkormányzati eszembe sem jutott, pedig nálunk is van 30e.. alanyi jogon jár.


3. Vagyok


U.i: bocsi a hibák miatt

2021. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: megnéztem az Szja. tv-t, és igazad van abból, a szempontból, hogy azt írja, hogy a fogantatás 91. napjától, ami orvosi szempontból tényleg a magzati korra utal. Viszont a NAV saját kalkulátorának oldalán is úgy fogalmaznak, hogy a várandósság 91. napjától, és minden más oldalon is így találtam meg, úgyhogy ez egy tök érdekes eltérés, és írok is a NAV-nak, kérek egy állásfoglalást, hogy akkor most mire is gondolt a költő. Szerintem egyébként a várandósság 91. napja lesz a nyerő, csak hát akik jogszabályt fogalmaznak, azok nem feltétlen tudják, hogy a két dátum nem ugyanaz. Az említett ellenőr túlbuzgó volt, én mindenképp fellebbeztem volna, mert szerintem ez nem egyértelmű szituáció, és az olyanokat nem lehet az ügyfél kárára értelmezni.
2021. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!