Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyereknél milyen...

Második gyereknél milyen kedvezményeket tudunk igénybe venni?

Figyelt kérdés
Van már egy éves babánk, jelenleg GYED-en vagyok. A covid helyzett miatt kicsit nehezebb az ügyintézés és arra lennék kíváncsi milyen kedvezményeket tudunk igénybe venni. 2 éven belül születik a második gyerkőc. Ha van esetleg aki ért hozzá megköszönném a segítségét!
2021. febr. 24. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

-Ha terhes vagy a 91. naptól már 2 gyerek után jár az adókedvezmény (2x20.000 Ft)

-Ha a munkahelyeden kéred a fizetés nélküli szabadság megszűntetését, bejelented, hogy terhes vagy, eljöhetsz táppénzre. Táppénz a gyed mellett is jár.

-Ha megszületik a baba, akkor jár utána is a csed, majd gyed. Az alapja ugyanaz lesz, mint az elsőnél. Július 1-től nem 70%, hanem 100% a mértéke.

-szülés után jár az egyszeri anyasági, valamint onnantól kezdve a 2gyerekes családi pótlék.

-Nem tudom a településeteken van-e valami szülési támogatás.


Azt hiszem ennyi.

2021. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aztaa! Köszönöm szépen a felvilágosítást! Utána fogok járni van e valami szülési támogatás.
2021. febr. 24. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van jelzálog hiteletek? 2.gyerkőcre már szintén a 91. Naptól kaptok 1 millió forint jelzálog jóváírást. Harmadiknál ha esetleg lesz, még 4 milliót jóváírnak.
2021. febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Erről nem is tudtam és jól jön majd! 😊
2021. febr. 25. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamiért erről senki nem tud. Nem nagyon reklámozzák sajnos, mi is akkor hallottunk róla először mikor a második babát vártuk és felvettük a babavárót, hogy a jelzálogot kifizessük belőle. Ugye a babavarónak nincs kamata ha már terhes vagy. És a bankba mondta ezt az elengedést az ügyintéző.
2021. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tényleg még sehol nem hallottuk, meg is lepődtem amikor írtad. De valóban így van, utána olvastam. Most veszünk fel hitelt családi ház vásárlás miatt és ez így nagyon jól jön. Köszi 😊
2021. febr. 26. 06:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra viszont figyeljetek, hogy lehet csak a régebbi hiteleket veszik figyelembe. Nem tudom pont hogyan van. Lehet csak az feltétel, hogy a hitel előbb legyen mint a baba. Mindenképp pontosan nézzetek utána.
2021. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!