Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen kedvezmények vannak...

Milyen kedvezmények vannak nagycsaládoknak?

Figyelt kérdés
Párommal nagy családot szeretnénk 3 gyereket lehetőleg 2 év korkülönbséggel majd. Arra lennék kíváncsi,hogy milyen kedvezményeket kapnak jelenleg a nagycsaládosok?? Gondolok itt pl.: Főállású anyaság, családi pótlék, fizetés emelkedése...

2017. ápr. 15. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ezt majd két gyerek után, a harmadik tervezésekor nézd meg. A kedvezmények ugyanis kormányfüggők, egyik napról a másikra még a családi pótlékot is elvesztheted, mint én a Bokros-csomag idején.
2017. ápr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Huha, mire eleritek a harmat ( mi van, ha evekig nem es teherbe az elsovel sem) , ki tudja hol lesz addig a vilag!
2017. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Jól mondják a többiek. Ha még csak most tervezitek, hogy majd, valamikor lesz 3 gyerek, akkor teljesen mindegy, hogy most mi van. Az a lényeg, hogy akkor mi lesz.

A felvetett dolgok közül egyet azért borítékolhatok: fizetést nem emelnek emiatt, szerintem sehol.

A főállású anyaság talán nem változik nagyon, illetve nem szűnik meg, az már elég régóta létező ellátás. Hivatalos nevén: gyermeknevelési támogatás (GYET). A legkisebb gyermek 3 éves korától 8 éves koráig jár, összege megegyezik a GYES összegével.


Azért nyugtass meg: ügye nem a támogatásokért szeretnétek nagycsaládot?

2017. ápr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A támogatások mértéke és gyerekszám utáni összege szinte évről évre változik, hol juttatásként, hol adókedvezményként.

A fizetésed pedig nem a gyerekszám függvénye, hanem a munkád értéke a céged szemében. Sehol a világon nem emelik senki fizetését csak azért, mert úgy szaporodik, mint a nyúl.

2017. ápr. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
jelenleg magasabb a csaladi potlek, a csaladi adokedvezmeny és a CSOK összege is három gyerekre...szépen guglizz rá mi mennyi....a csaladi azt hiszem 16.000/gyerek, az adokedvezmeny 33.000/gyerek, a csok meg ugye 10 milla...ezen felul 3 gyerekkel gyest kovetoen mehetsz GyEtre foallasu anyanak valami nevetseges havi osszegert, asszem.br..28500 de lehet hogy már emelték, nem tudom a pontos osszeget, 2 eve vizsgaztam belole és latod mar 2 ev alatt is annyi minden valtozott hogy ki tudja mi lesz. 8 ev mulva mig eljutott a 3 gyerekig. egyebkent nekem 2 gyerekem van 2 ev korkulonbseggel, nalunk is szoba jott a 3, de most orulok ha erre a kettore nem megy ra a hazassagunk. Imádom őket, a férjemet is, de bitang nehéz na, ha kicsi a korkülönbség
2017. ápr. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekesként írom.

Jelenleg 3x16000 Ft a családi pótlék, az adókedvezmény 99000 Ft havonta (ehhez bruttó 310000 Ft feletti fizetés szükséges). Kapod a CSED/GYED-et a gyermek 2 éves koráig, ha a jogosultságnak megfelelsz, 3 éves korig GYES jár, és a legkisebb gyermek 8 éves koráig GYET. A CSED/GYED a fizetésedtől függ, a GYES és GYET nettó 25650 Ft, tehát ez szinte semmi, ha eddig otthon szeretnél maradni, ahhoz igen magas fizetésnek kell lennie a férjnek.

A bölcsiben és az oviban ingyenes az étkezés, az iskolában félárú. Gáztámogatás jár még, de erről nem sokat tudok, mert mi nem azt használunk.


Azt már írták, s igen fontos, hogy először legyen egy, majd kettő, viseljétek azoknak a terheit, jöjjetek rá, mennyibe kerül egy gyerek, milyen (nemcsak anyagi)terhekkel jár, és ha minden oké, akkor hajrá.

A férjem is 2 évenként tervezett 3 gyereket, aztán én döntöttem, és nem így lett. Mert szép szép a tervezés, de az élet hozhat meglepetéseket. Nekem egy iszonyat nehéz első szülés és egy nehéz természetű, hasfájós, sokáig nem jól alvó második gyerek eldöntötte, hogy 4 évenként vállaltuk be csak őket. Így közben vissza is mentem dolgozni, bővítettük a lakást. Mert bizony a három gyereknek kell a tér. Még ha egy ideig 1 szobában is van pl. 2, attól kell a játéknak, az életnek hely. Nekünk most 4 szoba + nappali, két fürdőszobával, nagy udvarral az, amit elegendőnek érzünk. Ja, és nem árt, ha van segítséged, és az a legjobb, ha ez az apa, tehát ne kelljen éjjel-nappal dolgoznia ahhoz, hogy eltartsa a családját.

Végül ami a legfontosabb, és ezt is írták már: ez csak a jelenlegi. Anno a legnagyobbnál úgy mentem vissza dolgozni, hogy jár majd a GYES a 3 éves koráig (akkor még nem a GYED extra volt, nem járt a GYED, ha dolgoztál mellette), és ezt egy egyszerű törvénnyel megszüntették az év január elsejével. Igaz, én csak 25ezertől estem el havonta, de intő példa, hogy nem lehet a támogatásokra gyereket vállalni. Bármikor bármit megszüntetnek. Nem te döntesz, de a gyerek attól nem visszadobható. Fel kell nevelni, iskolába járatni.

2017. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel teljesen egyetértve hozzáteszem, hogy jelenleg van utazási kedvezmény, ha együtt megy a család, vonaton 90%, pályázni lehet üdülésre (azt hiszem, ez jövedelemfüggő), ezek jutnak hirtelen eszembe. A NOE-tagkártyával is vannak ilyesmik ( [link] Mindazonáltal 3 gyereket úgy érdemes tervezni, hogy a nevelésükre biztosan elég legyen a kedvezmények családi pótlék nélkül számolt nettó jövedelem, már csak azért is, mert ezek 18 éves korig vannak, a gyerek viszont jó esetben továbbtanul, és többe kerül, mint egy csecsemő.
2017. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretnénk nagy családot, hogy "sok" "támogatást" kapjunk....
2017. ápr. 16. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!